poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Ukryta brama - Eva Voller

Sebastiano i Anna w swoich podróżach między przeszłością a teraźniejszością przenoszą się do XIX-wiecznego Londynu. Misja, w której mają wziąć udział, jest najniebezpieczniejszą spośród tych, w które dotychczas byli zaangażowani. Jednemu ze Starców zależy na tym, aby zniszczyć bramy czasu, wyeliminować z gry wszystkich podróżników w czasie i zdobyć niepodzielną władzę nad światem. Czy uda się go powstrzymać? 


Wraz z Anną oraz Sebastiano przemierzyłam świat, w którym podróże w czasie są możliwe. Podróżowałam wraz z nimi do Wenecji i Paryża, poznawałam te miejsca z przeszłości oraz przyglądałam się, jak bronili czas, by przeszłość pozostała taką, jaką powinna być. Tym razem udałam się z nimi na długą, pełną niebezpieczeństw i emocji podróż do Londynu. 

Muszę przyznać, że czytanie książki ,,Ukryta brama" szło mi dość długo. Jednak nie było to przyczyną, iż książka jest nuda, czy nieciekawa, gdyż taka nie jest. Po tym jak zaczęłam czytać tę pozycję przez kilka dni miałam niemoc czytelniczą i nie potrafiłam się zebrać by czytać dalej. Jednak, po kilku dniach, zmusiłam się by przeczytać choć kilka stron. Jakże ja byłam niemądra, gdy myślałam, że na kilku stronach się skończy. Gdy zaczęłam czytać, tak nie mogłam się oderwać od tej książki. Powrót do świata Anny i Sebastiano, którzy byli tym razem w XIX-wiecznym Londynie, był tak ciekawi i intrygujący, iż nie potrafiła ot tak sobie przerwać. Czułam chęci i wewnętrzny przymus by poznać dalszy rozwój wydarzeń. 

Uwielbiam czytać książki, które sprawiają, że przenoszę się do innego świata i czuję, że coś co jest niemożliwe w świecie realnym, nagle staje się to prawdziwe, a tak właśnie jest z książką ,,Ukryta brama''. Moim zdaniem książki Evy Voller są warte przeczytania i jeśli macie możliwość to nie powinniście się wahać. Bo kto nie lubi mieć dobrego humoru i przez jakiś czas unosić się jeszcze w chmurach po przeczytaniu książki

Ocena 6/6

7 komentarzy:

 1. Słyszałam różne opinie na temat tej książki więc jak na ten moment sobie odpuszczę ogólnie całą serię. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś podróże w czasie mało mnie zachęcają, ale może trafię na jakiś tom z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się ciekawa i w mojej tematyce. Lubię podróże w czasie i XIX wieczną Anglię... Muszę ją przeczytać!

  Zapraszam do mnie na wyzwanie: "Stare, dobre czasy!"
  pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja słyszałam o tej serii same negatywy ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam, ale jeszcze jej nie czytałam i nie wiem kiedy się za nią zabiorę, bo teraz mam inne sprawy na głowie. Ale może kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam i miło wspominam :) Z resztą cała seria jest super :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam podróże w czasie i już od dawna mam w planach książki z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!