środa, 4 marca 2015

Kroniki Bane'a - Cassandra Clare, Sarah Brennan, Maureen Johnson

Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców. 

Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.


Dość długo nie mogłam się przekonać do książek Cassandry Clare, jednak gdy tylko skusiłam się na pierwszą z jej dorobku od razu bardzo przypadła mi do gustu. Wraz z kolejnymi z wielkimi chęciami wchodziłam do świata Nocnych Łowców. Byłam już pewna, że mi się spodoba. Gdy zobaczyłam ,,Kroniki Bane'a" wiedziałam, że przeczytam tę książki mimo, że nie przepadam za opowiadaniami. Zazwyczaj taka forma mnie irytuje tym, iż za szybko się kończy. Tutaj wcale tego nie odczuwałam. Przygody z życia Bane'a idealnie pasują do tej krótkiej formy, tak jak historie z prawdziwego życia. Gdy ktoś zaczyna ci taką opowiadać to wcale nie czujesz niedosytu, bo wiesz, że zostało ci powiedziane wszystko z najważniejszymi szczegółami, które pragnęło się poznać. 

Niezwykle przyjemnym przeżyciem było poznanie nowych szczegółów z życia czarownika. Pomimo tego, że jakoś szczególnie nie przepadałam za tym bohaterem. Czasami mnie wkurzał, czasami byłam ciekawa jego poczynań w ,,Darach anioła" to przeczytanie historii z perspektywy Magnusa sprawiło, że mam teraz o nim inne zdanie. W większym stopniu go poznałam, dzięki czemu zdołałam go bardziej polubić. 

Jak najbardziej polecam przeczytanie książki ,,Kroniki Bane'a" dla tych mniejszych i większych fanów Nocnych Łowców. Dzięki niej znowu mogłam powrócić choć po części do tego świata oraz podróżować po różnych latach i przypatrywać się, co wtedy się działo. Moja tęsknota za tym światem choć ociupinkę została przygaszona. 

Ocena 5/6

9 komentarzy:

 1. Ja Magnusa uwielbiam, to moja ulubiona postać z DA tak więc poluję na Kroniki:) Już prawie mi się raz udało, ale to długa historia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wahałam się nad zakupem, ale w końcu odpuściłam, nie mniej rozejrzę się w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wątpię bym przeczytała...

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuje przeczytać. Polubiłam tego czarownika :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już tęsknię za "Darami Anioła", bo całkiem niedawno zakończyłam serię... Muszę się pocieszyć moim ukochanym Banem! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chwilowo mam inne zobowiązanie czytelnicze, ale w wolnej chwili postaram się pamiętać o twórczości tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam jeszcze przed sobą ostatnią część Darów i ostatnią część Mechanicznych :P Jeśli je przeczytam, to może skusze się na Kroniki. Chociaż mam wrażenie, że to wszystko pisane jest na siłę, pod publiczkę. Clare po prostu trzepie na tym niezłą forse i jej się to opłaca -.-

  OdpowiedzUsuń
 8. Obrzydzona faktem, że jest ona plagiatorką, nie przeczytam. Wystarczą mi w zupełności Dary anioła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!