piątek, 20 grudnia 2013

Mechaniczna księżniczka - Cassandra Clare

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze.

Czytając już ósmy post na temat książek pani Clare nietrudno się domyślić, że jej twórczość bardzo przypadła mi do gustu. Na początku broniłam się rękoma i nogami przed ich czytaniem, lecz w końcu się skusiłam. I to było najrozsądniejsza rzecz, jaką mogłam zrobić. Teraz, będąc po lekturze ósmej książki pani Clare, jestem niesamowicie szczęśliwa, że to zrobiłam. Jej książki przynoszą tyle szczęścia i radości z czytania, ile tylko może przynieść jakakolwiek lektura. 

Nie wiem, co jeszcze można napisać o twórczości pani Clare, tym bardziej o książce ,,Mechaniczna księżniczka". Kiedy mam ochotę wypowiedzieć się na temat tej książki, to po prostu chce mi się dzielić ze wszystkimi treścią książki. Wymieniać te wszystkie fantastyczne fragmenty, jakimi mnie książka obdarowała. Niestety, nie mogę tego zrobić, bo wiem, że bym zdradziła za wiele. 

Książkę ,,Mechaniczna księżniczka", jak i poprzednie części ,,Diabelskich maszyn" czytało mi się z wielkim zaangażowaniem. Gdy tylko usiadłam czytać, przepadłam na jej stronicach. Sądzę, że nie da się czytać tej książki bez zachwycania się tym, co znajdzie się w środku. Ja nie potrafiłam się opanować. Jestem zachwycona! Polecam tę książkę dla każdego. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po serię ,,Diabelskie maszyny" to naprawdę warto. 

Ocena 6/6

19 komentarzy:

 1. Inaczej nie da się ocenić tej książki :) Ona jest cudowna w każdym calu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety jeszcze nie miałam styczności z twórczością Clare, ale mam nadzieję, że to się zmieni jeszcze w tym roku :) Chociaż nie wiem, od której serii zacząć - przecież wszystkie zbierają pozytywne recenzje :)
  Pozdrawiam,
  izkalysa

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa fabuła. Może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę się doczekać lektury :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem, kiedy znajdę czas na tę serię, ale mam nadzieję, że mi się uda, gdyż od dawna twórczość Clare mam w planach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie poluję na serię " Dary anioła", ale kto wie jeśli ona mi się spodoba może sięgnę i po ten cykl.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem, że przeczytam książki pani Clare, tylko nie wiem jeszcze, kiedy ;p.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę w końcu przeczytać wszystkie częśći :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Już nie mogę się doczekać, aby po nią sięgnąć :) Okładka jest niesamowita ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. ostatnio często czytam recenzje na temat tej pozycji - cóż kiedyś zapoznam się z nią :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Diabelskie maszyny" moim zdaniem są gorsze niż "Dary Anioła", które uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Koniecznie muszę po nią sięgnąć. Bardzo lubię twórczość tej autorki :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Seria już za mną. Bardzo ciekawa i wciągająca:))

  OdpowiedzUsuń
 14. Polubiłam "Diabelskie maszyny", ale zakończenie cyklu niezbyt mi się podobało. Odniosłam wrażenie, że jeden z bohaterów całe życie czekał na śmierć drugiego. Wydaje mi się to co najmniej nieetyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Miłego dnia,,
  Chcę podzielić się świadectwem dużych kredytodawców kredytów jakie poznałem na tej stronie, proszę, po prostu przenieść kredyt w wysokości € 59,000.00usd w okresie 8 lat, chcę, aby skontaktować się z nimi teraz, jeśli pomóc z kredytu, który potrzebuje jeszcze więcej chętnych do pomocy ludzi, którzy Kontakt email usaloanfinancialfirmss64@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!