sobota, 9 listopada 2013

Mój Adam - Ewa Nowak

Na początku roku akademickiego Ewa poznaje Artura, z którym szybko zaczyna ją łączyć bardzo intensywna relacja. Beata dostaje propozycję chodzenia od Norberta. Dziewczyna nie jest nim zainteresowana, nie wie jednak, jak odmówić, nie raniąc chłopaka. Seria miętowa to współczesna Polska: aktualne problemy, radości i tematy z życia tu i teraz.
Kiedy spotkałam się z serią miętową pani Ewy Nowak po raz pierwszy od razu ją bardzo polubiłam. Jej książki wywołują niesamowite emocje. Podczas czytania niektórych książek czułam wesołość, radość, zaśmiewałam się co niemiara, niektóre sprawiały, że było mi smutno. Jednak najbardziej w pamięć wbiły mi się pozycje wywołujące szok, zaskoczenie, a nawet przerażenie. Nie można się więc dziwić, że z chęcią sięgam po kolejne książki Nowak machinalnie, bez zastanowienia. 

Tak też bez zastanowienia sięgnęłam po książkę ,,Mój Adam". Zaskoczyło mnie to, że jest to zbiór opowiadań. Na początku się trochę przeraziłam, gdyż nie za bardzo przepadam za opowiadaniami. Najczęściej mam wrażenie, że za szybko się kończą. Jednak, teraz się zastanawiając, mogłam przewidzieć, że opowiadania pani Nowak przypadną mi do gustu. 

Po pierwsze, emocje, jakie miałam okazję odczuwać przy innych książkach należących do miętowej serii, znalazłam tutaj wszystkie. Wcale nie miałam wrażenia, że utwory są za krótkie. Kończą się w idealnym momencie zostawiając czytelnika z przemyśleniami i wnioskami, jakie można wyciągnąć z danego opowiadania. 

Skończywszy już czytanie tej książki, mam wrażenie, że wszystkie utwory są mniej więcej na tym samym poziomie, tym dobrym poziomie. Książkę ,,Mój Adam" świetnie mi się czytało, autorka ze swoimi pomysłami, historiami idealnie trafia wprost do mojego serca. Polecam!  

Ocena 5,5/6

10 komentarzy:

 1. Muszę, koniecznie muszę przeczytać książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To chyba jednak nie moja bajka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za opowiadaniami średnio przepadam, więc tym razem sobie odpuszczę:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Okłada niezbyt mi się podoba, ale to przecież nie najważniejsze, gdyż liczy się wnętrze, które jak widzę, jest godne uwagi, dlatego z przyjemnością poszukam tej książki i przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... Jeszcze nie próbowałam przeczytać czegokolwiek od pani Ewy Nowak, bo nie przepadam za bardzo za polskimi książkami( oczywiście są wyjątki). Sama nie wiem czy spróbować którejkolwiek z jej powieści... Od czego powinnam zacząć??? ><

  OdpowiedzUsuń
 6. Też przeczytałam ją niedawno i całkiem mi się spodobała. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze bardzo lubiłam książki tej pisarki. Dlatego myślę, że teraz także mi się spodoba nowa twórczość Ewy Nowak.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tego typu książki to nie do końca mój gatunek, ale może przeczytam, jesli znajdę w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!