sobota, 5 kwietnia 2014

Powrót do Ferrinu - Katarzyna Michalak

Ferrin, tajemniczy, okrutny świat magii i nieposkromionych zmysłów upomni się  o Anaelę po raz drugi. Dziwnym zrządzeniem losu, a może za sprawą złośliwych bogów Świata Światów będzie musiała ona stawić czoła jeszcze większym wyzwaniom i intrygom. Czy tym razem uda się jej uratować Ferrin, przed zagładą? Czy zwycięży klątwę Szarej Śmierci? Czy kiedykolwiek znajdzie szczęście u boku Sellinarisa? Sprawa wydaje się przegrana, jednak na korzyść Anaeli przemawia fakt, że tym razem pojawi się w Ferrinie dwieście lat przed wydarzeniami, w których brała ostatnio udział…
Książki Katarzyny Michalak mają wielu fanów. Ku własnej uciesze miałam przyjemność kilka z nich przeczytać. ,,Kroniki Ferrinu" jest jedną z serii, jaką zaczęłam czytać. Pierwsza część ,,Gra o Ferrin" mnie zaskoczyła. Jest to pozycja inna niż do tej pory zdarzyło mi się czytać, nawet może i trochę dziwna. Jednak spodobała mi się na tyle, że byłam zainteresowana przeczytaniem dalszej historii Anaeli. W taki ten sposób skusiłam się na ,,Powrót do Ferrinu".

Czytając książkę ,,Powrót do Ferrinu" nie czułam tej takiej dziwności, inności, jaką odczuwałam podczas czytania części pierwszej. Nie wiem czy to z przyzwyczajenia do historii, czy też w tej części zwyczajnie tego nie ma, lecz nie nie miałam takiego odczucia. Jednym z plusów tej książki było to, że o wiele łatwiej mi się ją czytało niż część poprzednią. Myślę, że przyczyną tego było to, iż ta część serii bardziej mi się spodobała niż pierwsza. Sądzę także, że gdybym miała czas i mogła czytać tę książkę bez przerw to bym miała o wiele większą przyjemność z tego zajęcia. Dość długie przerwy, które sobie robiłam wpłynęły trochę na niekorzyść w odbiorze książki. 

,,Powrót do Ferrinu" to dobra kontynuacja ,,Gry o Ferrin", jak dla mnie nawet ciekawsza. Mam nadzieję, że kolejne części nie wyłamią się z szeregu i będą także lepsze niż poprzedniczki. Jestem na tyle zadowolona z czytania tej serii, że po kolejne części sięgnę na pewno. Historia mnie zaciekawiła, nie czytałam do tej pory czegoś podobnego, a to wpływa zdecydowanie na korzyść tej książki. Polecam!

Ocena 5/6

16 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji, brzmi ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy tom- niczym szczególnym mnie nie zachwycił więc i jak na razie nie mam zamiaru tego czytać ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w Grze o Ferrin! To była pierwsza książka jaką przeczytałam spod ręki pani Katarzyny Michalak. Muszę sięgnąć po drugą część! ;)

  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. nie poznałam pierwszej części, gdyż nie cieszyła się dobrymi opiniami. Nie wiem czy się skusze

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem skłonna dać tej serii szansę

  OdpowiedzUsuń
 6. Na tę serię niestety nie mam ochoty. Zbyt dużo złych opinii krąży na jej temat i mimo, że tobie w miarę się podobała, jakoś na razie nie mogę się do niej przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam jakoś obawy przed tą serią. Wolę jednak Michalak w obyczajowym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. O nie, dla mnie pierwsza część, to było kompletnie nieporozumienie. Tragiczna książka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Obyczajowe wydanie (poza koszmarnym Czarnym Księciem) urzekło mnie swoją prostotą i ogromem emocji. Ferrinu trochę się obawiam...

  OdpowiedzUsuń
 10. Michalak czytuje, ale tylko książki obyczajowe. seria fantasy do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam pierwszy tom serii ale jakoś braknie mi czasu żeby po nia sięgnąć :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie tą serię rozpocznę ;) Ciekawa recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie, nie, nie... Czytałam "Bezdomną" i innym powieściom pani Michalak podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś "Ferrin" mnie nie ciekawi, wolę Michalak w innej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety o Ferrin słyszałam prawie wyłącznie złe opinie i raczej nie mam większej ochoty przeczytać.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!