środa, 30 kwietnia 2014

Rywalki - Kiera Cass

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Eliminacje są szansą ich życia. To dzięki nim mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Eliminacji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Ami Singer. Dla Ami Eliminacje to koszmar. Oznaczają konieczność rozstania z Aspenem - jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Ami zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić...

Zanim udało mi się sięgnąć po książkę ,,Rywalki" zdążyłam dużo się o niej naczytać. Było to bardzo dużo pozytywnych słów, które zachęciły mnie jeszcze bardziej do przeczytania tej książki. Od początku myślałam, że będzie to przyjemna pozycja do przeczytania. Sądziłam także, że należy ona do kategorii książek, o których szybko się zapomina. Jakże ja się pomyliłam. 

Dlaczego nie da się szybko zapomnieć o książce ,,Rywalki"? Gdyż po skończeniu jej czytania, chce się czytać dalej. Tak się wciągnęłam w tę historię, że nie mogę się doczekać poznania dalszych losów Ami. Zastanawiając się teraz nad książką i nad jej historią nie znajduję jakiekolwiek momentu, który mnie zaskoczył, czegokolwiek, co byłoby na tyle innowacyjne, że czytelnik nie potrafiłby się opanować, aby to poznać. Jednakże jest coś takiego w tej książce, że jak zaczęłam ją czytać, to niechętnie się od niej odrywałam. To chyba po prostu magia Eliminacji i urok księcia Maxona. 

,,Rywalki" jest to z pozoru banalna książka, z niczym zaskakującym, jednak potrafi bez opamiętania wciągnąć czytelnika w swój świat. Osobiście jestem zachwycona tą książką. Była dla mnie swego rodzaju powrotem do lat dzieciństwa, kiedy to lubowałam się w świcie książąt, księżniczek, pięknych sukienek. Cieszę się, że przeczytałam książkę ,,Rywalki" i wprost nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła sięgnąć po część drugą, czyli ,,Elitę". 

Ocena 5,5/6

17 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja, dobra ocena- tylko czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam coraz większą na tą książkę. I nawet mi nie przeszkadza, że to dopiero pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście średnio mi się podobała ta książka - jak dla mnie trochę zbyt płytka, ale też czekam na "Elitę":)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę, muszę, muszę przeczytać !
  zaczytan-a.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Już zamówiłam Elitę. Mam właśnie takie odczucia jak Ty :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślałam o tej książce jakiś czas temu, ale nie mam jakoś do niej przekonania, dlatego na razie się wstrzymam z jej kupnem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Te eliminacje mnie ciekawią, może się skuszę na "Rywalki".

  OdpowiedzUsuń
 8. Ahh tak bardzo chcę ją przeczytać <3 Kusząca recenzja ;]

  OdpowiedzUsuń
 9. Z chęcią się zapoznam z tą książką - spotykam same dobre opinie na jej temat, więc nic innego jak tylko chwytać i czytać ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem jej bardzo ciekawa, a okładka jest świetna. Chociaż mam takie dziwne myśli, że to już jest książka nie dla mnie.... Niemniej pewnie i tak się na nią skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Coraz bardziej chcę przeczytać tę książkę, wydaje się być idealną lekturą na takie wiosenne popołudnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszyscy ją bardzo dobrze oceniają co tym bardziej mnie kusi ją przeczytać :D
  Pozdrawiam !

  http://black-world-of-book.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam bardzo podobne zdanie - z pozoru książka nie prawiąca o niczym specjalnym, a jednak wciąga niewyobrażalnie! Mi się ogromnie podobała i nie mogę się doczekać drugiej części :3

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak, masz absolutną racje! Książka po prostu rewelacyjna, jedna z moich ulubionych!

  http://pomiedzyzycieaksiazkamixd.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawa recenzja - czuję się zaintrygowana ta książką jeszcze bardziej niż byłam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ile lat trzeba mieć aby ją przeczytać???

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!