poniedziałek, 20 lipca 2015

Zadbam o to, żeby cię nie stracić - Diego Galdino

Lucia opuszcza rodzinną miejscowość, bo dostała się na staż w rzymskim dzienniku i ma szansę zostać prawdziwą dziennikarką. Dziewczyna nie wzięła jednak pod uwagę czegoś fascynującego i nieprzewidzianego: nazywa się Clark Kent, pracuje w dziale kulturalnym dziennika i jest zakochanym w Rzymie Amerykaninem. Między dwojgiem młodych ludzi rodzi się coś bardzo silnego. Szkoda tylko, że los ma własne plany.


Przed sięgnięciem po książkę ,,Pierwsza kawa o poranku" miałam wobec niej wątpliwości, czy aby na pewno jest w moim guście. Okazało się, że jak najbardziej wpasowuje się w moje upodobania. Gdy zobaczyłam drugą książkę pana Galdino wydaną w Polsce nie mogłam przejść koło niej obojętnie. Znów chciałam, dzięki temu autorowi, przenieść się do gorących Włoch, by podziwiać rodzące się między głównymi bohaterami uczucie. Po raz kolejny Diego Galdino udowodnił, że potrafi to robić w ciekawy sposób. 

Historia w książce ,,Zadbam o to, żeby cię nie stracić" nie jest nadzwyczajna. Wiele rzeczy można przewidzieć, mało nas zaskoczy, w końcu tyle romansów zostało już napisanych. Jednak to i tak nie powoduje, że nie chce się czytać tej książki. Przygoda sycylijskiej dziennikarki w Rzymie sprawi, że nie raz na naszej twarzy pojawi się uśmiech. Z chęcią będziemy kibicować szczęśliwego oraz wspólnego życia dla Lucii i Clarka. Będziemy z ochotą podglądać życie bohaterów, by zobaczyć jakie uczucia powstają między nimi. 

,,Zadbam o to, żeby cię nie stracić" okazała się dla mnie idealną pozycją na jeden ciepły, letni wieczór. Dzięki niej przeniosłam się ponownie do Rzymu. Miałam również możliwość poznania Siculiany, którą zapragnęłam, teraz, zobaczyć na własne oczy. Jeśli chcecie na kilka chwil wskoczyć do Włoch i poznać włoską miłosną historię, która płynnie i z lekkością oderwie was od rzeczywistości to polecam przeczytanie tej książki. 

Ocena 5/6

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie książki i nigdy mi nie jest ich mało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie książki i nigdy mi nie jest ich mało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być ciekawa, zapisuje sobie tytuł by móc kiedyś przeczytać tą pozycję :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie Inna
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna okładka i sama fabuła również mnie przekonuje, dlatego w wolnym czasie będę miała na uwadze tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Grazie... Un saluto da Roma... :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miłosna historia w Rzymie- jestem za :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie przeczytam, za mało zaskakująca jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, sama. Bałabym się, ze okazałaby sie zbyt banalna.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!