czwartek, 18 sierpnia 2011

Mroczne szaleństwo - Karen Marie Moning

Kiedy siostra MacKayli została zamordowana, pozostała tylko jedna wskazówka dotycząca okoliczności jej śmierci – enigmatyczna wiadomość na poczcie głosowej Mac. Dziewczyna jedzie do Irlandii w poszukiwaniu odpowiedzi i wkrótce odkrywa, że stoi przed nią jeszcze większe wyzwanie – pozostanie przy życiu na tyle długo, by zapanować nad mocą, której istnienia nie była nawet świadoma - darem, który pozwala jej spojrzeć poza świat ludzi, w niebezpieczne dziedziny elfów...
Gdy Mac zagłębia się w tajemnicę śmierci siostry, każdy jej ruch śledzi mroczny, tajemniczy Jericho... a jednocześnie zbliża się do niej bezlitosny V’lane – elf, który sprawia, że seks staje się dla ludzkich kobiet uzależnieniem. Granica między światami zaczyna pękać, a prawdziwa misja Mac staje się oczywista – musi odnaleźć nieuchwytną Sinsar Dubh, zanim ktoś inny zdobędzie wszechpotężną Mroczną Księgę. Ponieważ ten, kto pierwszy do niej dotrze, zdobędzie całkowitą władzę nad oboma światami.

Kiedy zobaczyłam tytuł książki i opis myślałam, że ta książka będzie bardziej mroczna, lecz nie po raz pierwszy się pomyliłam. Spodziewałam się tu czarnych bohaterów, ale kiedy zaczęłam czytać spotkałam się ze ,,słodką panienką".
Mac okazała się zwykłą dwudziestodwuletnią kobietą uwielbiającą ciuchy, muzykę i kolor różowy, kiedy nagle się okazje, że je siostrę zamordowaną. Chcąc wznowienia śledztwa wyrusza do Dublina mimo sprzeciwu rodziców, gdzie poznaje prawdę o sobie i śmierci siostry.

Książka od pierwszych stron mnie zaskakiwała, nie tylko poznanie bohaterki było dla mnie wielkim szokiem, ale także następujące w niej wydarzenia. 
Czytając ,,Mroczne szaleństwo"  nie miałam czasu by się przy niej nudzić, akcje dość szybko mknie, poznajemy nowych bohaterów, którzy są dość szczegółowo opisani. 

Znajdziemy w tej książce elfy, ale nie są to już mali ludzie z wielkimi uszami, którzy pomagają dla Świętego Mikołaja. Przedstawione są tu jako potwory, które wysysają życie z ludzi. Oprócz takich są też elfy seksualni zabójcy, którzy zabijają ludzi podczas stosunku intymnego.
Znajdziemy tu też inne stwory, które są naprawdę dobrym pomysłem autorki.

W książce znajdziemy także i śmieszne wątki choćby zmuszenie silnego mężczyzny przez główną bohaterkę do pomalowania sobie paznokci. Śmieszną oraz ciekawą postacią jest starsza pani, która także jest widzącą sidhe, ale żeby się o tym więcej dowiedzieć zachęcam do przeczytania lektury.

,,Mroczne szaleństwo" to książka idealna na czas odpoczynku. Znajdziemy w niej sceny akcji jak i sporo humoru. Wraz z kolejnymi rozdziałami książki widzimy jak główna bohaterka się zmienia. Na początku niezaradna w walce, później sama wpakowała się do wojny ze złymi istotami. Jej przygodę czyta się bardzo lekko i szybko. Z niecierpliwością czekam na jej dalsze przygody. 

Ocena 5,5/6
Za książka bardzo dziękuję!!

14 komentarzy:

 1. zauważyłam, że ostatnio w literaturze pojawia się coraz więcej elfów. trzeba będzie w końcu sięgnąć po jakąś książkę z nimi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i miło wspominam. Ciekawa jestem kontynuacji:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba muszę sięgnąć. :) Coś czuję, że mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moją uwagę przykuła przede wszystkim okładka ;-) Po Twojej recenzji jestem tak ciekawa tej książki, że muszę ją dorwać! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna książka. Wszyscy chwalą, a ja jeszcze nie przeczytałam. Chyba pora to zmienić:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już opis wydawał mi się ciekawy, a po Twojej recenzji koniecznie muszę to przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od jakiegoś czasu jestem zainteresowana tą książką. Teraz wiem, że warto w nią zainwestować ;).

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej książce co nieco i było to przeważnie pozytywne słowa. Jeśli pozycja ta nadaje się idealnie na czas odpoczynku, to bardzo chętnie ją przeczytam.
  Pozdrawiam :-D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam podobne odczucia co do tej ksiażki, jednak jeszcze nie napisałam recenzji (czyżby lenistwo ? XD), muszę się za to zabrac :P

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro nie miałaś szansy na to by się przy niej nudzić, to zdecydowanie coś dla mnie. Fabuła prezentuje się interesująco, więc będę musiała się za nią rozejrzeć :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Z równą niecierpliwością oczekuję kolejnych przygód Mac! Jestem ciekawa jak to wszystko się dalej potoczy i co najważniejsze - jak się zakończy:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dużo dobrego słyszałam o tej książce i widzę, że Tobie też się podobała. Teraz już muszę ją przeczytać :) I cieszę się, że nie jest tak strasznie mroczna, ale ma w sobie dużo humoru - idealna na wakacyjne dni ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Już od dawna miałam ochotę na tę książkę. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby jednak wziąć od wydawnictwa Ćmę i Trojkę (choć obie pozycję są intrygujące).
  Zaciekawiłaś mnie tą pozycją i z chęcią kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Strasznie mi się ta książka podobała ;D! Z niecierpliwością czekam na następne tomy ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!