poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Całując grzech - Keri Arthur

Świat Riley Jenson tętni pożądaniem i niebezpieczeństwem. I kiedy budzi się naga i cała we krwi w nieznanym miejscu, jedyne co wie, to że musi uciekać. Nie pamięta ostatniego tygodnia, nie wie gdzie jest i co się z nią działo, ani co najważniejsze, kto jej to zrobił. Uciekając uwalnia przetrzymywanego w laboratorium Kade’a – jednego z najseksowniejszych zmiennokształtnych jakiego widziała.
Sekret krwi płynącej w jej żyłach powoduje, że zostaje ponownie wplątana w śledztwo Departamentu Innych Ras. Otoczona jest przez kochanków, z których każdy ma wobec niej jakieś zamiary, nie zawsze miłosne. Wrogów ciężko odróżnić od przyjaciół i Riley czuje, że nie uniknie kłopotów.

„Całując grzech” to druga książką z cyklu Zew nocy składający się z dziewięciu książek o Riley Jenson.

W tej części mamy przedstawione dalsze śledztwo dotyczące powstawania klonów. Książka utrzymuje nas w napięciu przez cały czas. Podczas, gdy dowiadujemy się nowych informacji pojawiają nam się nowe tajemnice do rozwiązania. 


,,Całujący grzech" tak jak i pierwsza część trzyma nas w wielu niepewnościach czym jeszcze bardziej podsyca nasz apetyt na dowiedzenie się co stanie się dalej. W tej części pojawiają się koniokształtny, czyli zmiennokształtny zamieniający się w konia. Bohater wprowadzi do życia Riley wiele przyjemności jak i zagadek.

Wiadomo, że cały cykl jest pisany na jednym wzorze, w jednej jak i drugiej części mamy wiele erotyzmy i niewiadomych na które czekamy odpowiedzi, lecz sądzę, że każda z dotychczasowych  wydanych w Polsce książek z sagi ,,Zew nocy" ma swój własny sposób zachęcenia czytelnika do czytania dalszych części. 

W ,,Całując grzech'' mamy nowych bohaterów, nowe poszlaki dotyczące śledztwa co nie daje nam zarzucenia autorce, że cały cykl będzie monotonny i nijaki, lecz zaskakujący, trzymający w napięciu i przyjemny do czytania dla czytelnika.
Bohaterowie tej książki używają najnowszą technologicznie broń. Dowiadujemy się jak  jest stworzony żołnierz idealny i co się z nim dzieje po skończonej przez niego misji. Znajdziemy w niej także sporo stworzonych potworów przez ludzi, jak się one zachowują, jak bohaterowie z nimi walczą.

W książce nie znajdziemy słodkiego romansu, choć i takie warto czasem przeczytać, lecz możemy spotkać tu wampiry połączone z kryminalną historią. Zagadki, nowe poszlaki, nowi ludzie połączeni ze sprawą, którą rozwiązują. Dla mnie, tej która lubi kryminały i wampiry  książka bardzo się spodobała, mimo kilku wad, które przy całości umykają z pamięci.  

Mam nadzieję, że szybko wyjdą kolejne części, gdyż czekam z niecierpliwością na poznanie dalszych losów głównej bohaterki.

Ocena 6/6 

Za książkę serdecznie dziękuję! 

19 komentarzy:

 1. Kolejny raz widzę tak wysoką notę przyznaną tej książce. Sama nie miałam zamiaru jej przeczytać, ale skoro dużo osób ją zachwala, to może czas zmienić postanowienie.

  Pozdrawiam,
  Darcy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że Erica nie trzyma się tylko książek historycznych. No i widać, że ten jeden rodzynek fantastyczny też jest wart uwagi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna pozytywna recenzja. Może się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Ice_Fire Dla mnie ta seria się bardzo spodobała.

  @Matt Właśnie bardzo się z tego ciesze, że zaczęli wydawać tę serię.

  @wendigo. Moim zdaniem książka warta uwagi. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Też z niecierpliwością czekam na to, czym tym razem zaskoczy mnie autorka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomyślę, pomyślę... nie czytałam pierwszej części ale cały cykl wydaje mi się średni. Jak wpadnie w moje ręce sprawdzę. Ten erotyzm jakoś do mnie nie trafia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielokrotnie czytałam recenzje tej pozycji i muszę przyznać, że wiele z nich brzmiało kusząco. Twoja także. Prawdopodobnie ją zakupię.

  OdpowiedzUsuń
 8. @niedopisanie ja już wysyłałam email z zapytaniem ale pani jest teraz na urlopie
  @Soulmate ale za to sporo akcji, a sceny erotyzmu można zawsze opuszczać
  @Grafogirl bardzo się cieszę że Cię zachęciłam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszy mnie twoja pozytywna recenzja, gdyz ksiązka grzecznie czeka na półce :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Wysoka ocena. Książka mi się nawet podobała, choć nie aż tak jak Tobie:). Ciekawa jestem natomiast trzeciej części;)

  OdpowiedzUsuń
 11. @tristezza to trzeba grzecznie po nią sięgnąć i przeczytać :P
  @kasandra_85 ja też :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam, jak dla mnie dużo lepsza od pierwszej.

  OdpowiedzUsuń
 13. @ nom, trochę więcej się dzieje

  OdpowiedzUsuń
 14. zapowiada się bardzo interesująco i jak tylko będzie okazja, to muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Hm, nie czytałam pierwszej części, a tutaj widzę drugą z taką wysoką notą, no, no, kto wie może nawet się przekonam ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie czytałam pierwszej ani tej. Ale okładka wspaniała- musiałam to napisać :) Recenzja super- ciekawi mnie ta książka jak diabli. Tyle chcę przeczytać i za mało czasu ;(
  Pozdrawiam i obserwuję :*

  OdpowiedzUsuń
 17. Mnie również się podobało, ale szczerze mówiąc - nie aż tak :) Jak dla mnie za dużo seksu. Nie mam nic przeciwko, ale nie spodziewałam się takiej dawki...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. @Agnesja ja też myślałam, że będzie go znacznie mniej

  OdpowiedzUsuń
 19. Sądzisz, że druga część jest lepsza od pierwszej?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!