czwartek, 25 sierpnia 2011

Po drugiej stronie - Diana Palmer

Agent FBI Kilraven wciąż nie uporał się z bolesną przeszłością. Po tym jak zamordowano jego żonę i córeczkę, odsunął się od świata i postanowił nie dopuścić do swojego serca żadnej innej kobiety. Nie wszystko jednak układa się po jego myśli. Przeniesiony do Jacobsville, małego miasteczka w Teksasie, poznaje śliczną Winnie Sinclair, dyspozytorkę w Centrum Służb Ratunkowych. Zauroczony Winnie, próbuje walczyć z rodzącym się uczuciem i trzymać dziewczynę na dystans. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że i on wywarł na Winnie duże wrażenie.
Relacje tych dwojga jeszcze bardziej się komplikują, gdy okazuje się, że w teksańskim miasteczku ukryte są odpowiedzi na pytania dotyczące niewyjaśnionego morderstwa bliskich Kilravena. Kiedy Winnie odkrywa, że jej rodzina może mieć związek z tą sprawą, postanawia pomóc agentowi.
Niebezpieczne dochodzenie przybiera coraz bardziej nieoczekiwany obrót, a życie Winnie jest zagrożone. Kilraven musi stawić czoło swojej przeszłości i zaryzykować wszystko…

,,Po drugiej stronie" jest to pierwsza książka, którą przeczytałam tej autorki. Czytając, że to romans chciałam ją ominąć, ale kiedy zaczęłam czytać opis książki wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Uwielbiam oglądać seriale kryminalne, a już w opisie znalazłam bohatera, który jest agentem. Spodziewałam się, że znajdę tu jakieś ślady mojego ulubionego gatunku i się nie myliłam. Znajdziemy tu opisane mniejsze śledztwa jak i to główne, czyli dotyczącego zabójstwa rodziny głównego bohatera oraz także powiązane sprawy z tą. Wielki plus dla autorki pomysłowości przy opisywaniu pracy policji.

Książka zaliczana jest do romansu, ja osobiście nie zaliczyłabym do tego jednego gatunku, gdyż znajdziemy tu elementy kryminału. Dla mnie jest to kryminał przeplatany z romansem oraz  humorem. Kiedy tylko spojrzę na książkę przypominają mi się fragmenty jej przy których zwijałam się ze śmiechu.

,,Po drugiej stronie" jest to lekka i przyjemna książka. Napisana została prostym językiem co tylko ułatwia czytanie. W wydarzeniach łatwo się odnajdujemy. Znalazłam kilka jak dla mnie niedociągnięć w historii, ale były one takie małe, że nie przeszkadzały przy ogóle wydarzeń, a ich było całkiem sporo.
Książka jest pisana z dwóch perspektyw agenta Kilraven'a oraz Winnie Sinclair. Mimo, że w jednym rozdziale przemyka z jednego bohatera na drugiego to się nie gubimy kogo teraz historię czytamy.
Myślę, że jest to książka idealna na jeden wieczór, mamy tu gorący romans, śledztwo przepełnione zagadkami oraz niezłą dawkę humoru.

,,- Podajcie sobie ręce... Czy ty, Winono Sinclair, bierzesz sobie McKuena Kilravena za męża...
- McKuen - szepnęła mile zaskoczona Winnie.
- Dostałem imię po sławnym poecie - szepnął.
- Zauważyłam. Pasuje do ciebie. Podoba mi się. - odparła z uśmiechem, po czym spojrzała na urzędniczkę. - Przepraszam." - str.181

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!


9 komentarzy:

 1. Mam ją w planach i mam nadzieję, że trafi w moje ręce. Lista rośnie mi w zastraszającym tempie, ale jak tu obojętnie przejść obok tak ciekawej recenzji?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i widzę, że mamy podobne odczucia co do tej książki, czyli lekka, przyjemna i bardzo fajnie się ją czyta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka by mnie nie przyciągnęła, ale teraz, bardzo chętnie:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gorący romans? Nie, dziękuję. Nie przepadam za podobnymi książkami, mimo że ta zapowiada się obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czy się skuszę... może gdy nie będę miała co czytać , gdyż jakos nie ciągnie mnie na razie do romansów, nawet z wątkiem kryminalnym :D

  Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zapowiada się całkiem nieźle i jeszcze ci agenci FBI... jak na nią wpadnę, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gorący romans w połączeniu z kryminałem jest dla mnie wystarczającą rekomendacją :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolejna dobra ocena tej książki, trzeba się jej bliżej przyjrzeć ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie! Może i kryminał (kocham kryminały <3), ale ten wątek miłosny jakoś do mnie nie przemawia i raczej będę się trzymać z daleka od tej pozycji :).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!