poniedziałek, 24 października 2011

Drugi - Ewa Nowak

Jeśli w głębi serca marzysz, żeby spotkać inteligentnych, nieprzeciętnych, umiejących czuć i myśleć ludzi - oto powieść dla ciebie. Nieśmiały i wrażliwy Arek Szybalski oraz bardzo przystojny Hadrian Chabros to główni bohaterowie tej niezwykłej, pełnej subtelnego napięcia, poruszającej powieści. Obaj chłopcy, każdy na swój sposób, muszą zmierzyć sie z tym, co w życiu nastolatka jest najtrudniejsze - z pierwszą miłością.


Po raz kolejny pani Ewa Nowak mnie zaskoczyła i zachwyciła. Do tej pory nie miałam okazji do czytania książek dla młodzieży, w której narratorem okazał się być młody chłopak. Do tej pory jeśli miałam okazję poznać męską narrację to tylko w książkach fantasy. Jestem pod wielkim wrażeniem po dokonaniu tego doświadczenia, gdyż okazało się być to świetną przygodą i bardzo dobrze spędzonym czasem.

Jednym z naszych głównych bohaterów jest Arek, jest to chłopak dość nieśmiały, gdyż się jąka i uważa to za swój wielki kompleks. Pewnego dnia poznaje Igę, dziewczyna przychodzi na korepetycje z matematyki do brata naszego bohatera. Z powodu pewnych komplikacji wychodzi tak, że to Arek jej pomaga. Od tamtego dnia nie było minuty, żeby o niej nie myślał.

Pierwszy bohater bardzo przypadł mi do gustu, bardzo polubiłam czytać jego myśli oraz sytuacje w których się znajduję. Nie jest to wypiękniona postać, ale bardzo fajna, dzięki tak naprawdę jego wadzie bardzo go polubiłam.

Drugim głównym bohaterem jest brat cioteczny Arka, Hadrian. Jest to chłopak, którego matka zmusza by wyglądał jak najlepiej, wozi go na różne kastingi, zdjęcia. W Hadrianie kocha się większość dziewczyn ze szkoły, wzdychają do jego zdjęć w gazetach.

Hadrian postanowił pograć z uczuciami matki. Gdy zorientował się, że matka czyta jego pamiętnik postanowił jej dokuczyć, zaczął wypisywać w nim same kłamstwa, by matka myślała, że robi i myśli wszystko to co ona chce. Po wypisaniu wszystkich kłamstw postanawia założyć drugi pamiętnik w komputerze.

Wyżej przedstawieni są głównymi bohaterami książki, ale oprócz tego możemy poznać myśli innych postaci, co bardzo mi się spodobało, gdyż możemy poznać różne punkty widzenia świata przedstawionego w książce.

Ciesze się bardzo, że mogłam przeczytać kolejną książkę pani Ewy Nowak, gdyż przy każdej książce nie można się nudzić i spędzamy przy niej miło czas.

Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

11 komentarzy:

 1. Przeczytam, bo akurat mam na konkurs - olimpiadę z polskiego. Liczę na miłą i przyjemną lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i jest to jedna z moich ulubionych książek z tej serii ;) Naprawdę świetne powieści młodzieżowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam kiedyś kilka książek Pani Nowak ,ale akurat te pominęłam. Mimo, iż dawno nie czytałam żadnej książki tej autorki to z chęcią przeczytam tę książkę w jakiś nudny wieczór :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Ewy Nowak, ale zainteresowała mnie tematyka. Lubie czytać o miłości zwłaszcza tej pierwszej, takiej nieśmiałej i prawdziwej, dlatego chętnie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cyztałam i bardzo mi sie ksiązka spodobała. Taka lekka i pozwalająca się oderwać od swoich problemów ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Ewę Nowak! Czytałam ,,Drugiego" i wiele innych jej książek. Polecam mojego bloga:
  http://darkwood-dwaswiaty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wysoka ocena a poza tym lubię Nowak, więc z chęcią przeczytam:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planach przeczytać więcej książek tej pani (czytałam tylko 'Bardzo biała wrona')
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam kiedyś "Drugiego" - jak większość powieści Ewy Nowak (począwszy od "Wszystko tylko nie mięta!"). Co myślę o tej części? Hm, jest dobra, ale nie tak jak inne powieści autorki.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam już inne powieści Ewy Nowak i były naprawdę przyjemne, więc zabiorę się i za tą. Widzę, że nawet niedługo, bo właśnie w tej chwili (a dziękuję za to Mattowi) dowiedziałam się, że muszę przeczytać na olimpiadę z polaka :D Jak zwykle dowiaduje się o wszystkim ostatnia...

  OdpowiedzUsuń
 11. O rany, jak dobrze że tu wpadłam. Przypomniałaś mi o jednej z moich ulubionych autorek sprzed kilku lat. Zaczytywałyśmy się z koleżanką w "Krzywe 10" czy "Lawendzie w chodakach". Dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!