czwartek, 15 marca 2012

Fascynacja przemocą - praca zbiorowa

To nieprawda, że śledztwo zawsze kończy się wraz z sądowym wyrokiem. Często, gdy wymiar sprawiedliwości zamyka sprawę, do akcji wkraczają dziennikarze. Bo wiele przestępstw skrywa tajemnice, których nie udało się rozwikłać prokuratorom i sędziom; bo niektóre wyroki pozostają w sprzeczności nie tylko z poczuciem sprawiedliwości, ale także z wiedzą, do jakiej organom ścigania nie udało się dotrzeć. Bo są ludzie, których niesłusznie naznaczono piętnem zbrodniarzy, i są zbrodnarze, którzy pozostają bezkarni.

– Stalkerzy krążą wśród nas. Może szykują się do ataku na Ciebie?
– Handlarze kobiet zbijają fortuny na ludzkim cierpieniu
– Nie istnieje zbrodnia doskonała, chciaż wykrycie sprawcy może trwać latami
– Politycy często korzystają z usług terrorystów
– Zachód już dawno temu chciał wyeliminować Kaddafiego


 Po lekturze ,,Za kulisami zła" wiedziałam, że książki od wydawnictwa G+J potrafią nieźle wstrząsnąć czytelnikiem. Tak i też czyni ,,Fascynacja przemocą",  wprawdzie nie znajdziemy w niej seryjnych morderców, ale również porusza ważne tematy, które znajdziemy w świecie kryminalistyki. 

W ,,Fascynacja przemocą" znajdziemy kilkanaście teksów, które miały miejsce w Polsce jak i na świecie i są powiązane z przestępczością. Większą część teksów opracowanych przez rożnych ludzi dotyczy szokujących zdarzeń związanych ze stalkingiem. Jak nękanie przez drugiego człowieka, który jest powszechnie szanowany, może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Znajdziemy także historię kobiet, które zostały sprzedane jako żywy towar. Zostały oszukane przez bliskie osoby. Dowiemy się także o szokującej historii dziennikarki, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Której wiele ludzi poszukiwało i nadal poszukuje prawdy o jej zaginięciu. 

,,Fascynacja przemocą'' jest to książka, która zaszokuje, przerazi oraz w pewnym stopniu zaciekawi czytelnika. Historię, które zdarzyły się w ciągu ostatnich kilku dziesiątek lat przyciągną uwagę czytelnika. 

Wydarzenia przedstawione w książce  poruszają czytelnika, więc polecam ją dla osób które uwielbiają literaturę faktu. ,,Fascynacja przemocą" jest to książka z której dowiemy się kilku szczegół o świecie, więc nie jest to idealna pozycja dla osób, które wolą pozostać w błogiej nieświadomości, nie poznając szarej rzeczywistości.

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!  
 

3 komentarze:

 1. Az ciarki przechodzą po plecach na myśl, że istnieją takie osoby. Brr...
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Lektura obowiązkowa jak dla mnie. Z wielką chęcią przeczytam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurcze, chyba nie dla mnie - przerażająca tematyka!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!