poniedziałek, 12 marca 2012

Za kulisami zła - praca zbiorowa

To nieprawda, że śledztwo zawsze kończy się wraz z sądowym wyrokiem. Często, gdy wymiar sprawiedliwości zamyka sprawę, do akcji wkraczają dziennikarze. Bo wiele przestępstw skrywa tajemnice, których nie udało się rozwikłać prokuratorom i sędziom; bo niektóre wyroki pozostają w sprzeczności nie tylko z poczuciem sprawiedliwości, ale także z wiedzą, do jakiej organom ścigania nie udało się dotrzeć. Bo są ludzie, których niesłusznie naznaczono piętnem zbrodniarzy, i są zbrodnarze, którzy pozostają bezkarni.
– Wciąż nie wiadomo, czy to Marchwicki był „wampirem z Zagłębia”

– Kobiety szaleją za brutalnymi przestępcami

– Mafiozi potrafią się nawrócić

– Kuklinski mordował, nie czując żadnych skrupułów

– Najemnicy wracają na front

Kradzieże relikwii, seryjni mordercy, napad z rabunkiem 50 milionów dolarów, brzmi jak historie dobrych kryminałów, które są uwielbiane i czytane przez wielu miłośników, lecz kiedy świat książek i filmów przedostaje się do świata rzeczywistego, fascynacja staje się koszmarem.

W książce ,,Za kulisami zła" znajdziemy wyłącznie prawdziwe historie, które wstrząsnęły Polską i światem. Dowiemy się z niej o kulisach śledztwa, które nie wiadomo do końca czy skazało odpowiedniego człowieka. Poznamy historie seryjnych morderców, którzy dopuścili się zbrodni za polskich ziemiach. Zapoznamy się także z historią zapowiadającej się gwiazdy walk MMA, która stoczyła się przez kryminalne postępowanie.

Ta książka jest to na pewno szokujące spotkanie. Poznanie świata kryminalnego z świecie rzeczywistości przeraża. W ,,Za kulisami zła" znajdziemy wywiad z seryjnym mordercą, więc ta książka jest jedynie dla osób o mocnych nerwach. Tak jak ten człowiek opisuje swoje ataki, jest to coś niezwykłego, czytelnik zastanawia się tylko jak działa tego człowieka psychika. 

,,Za kulisami zła" jest to książka, która nie zawiera 150 stron, a po jej przeczytaniu gnębią tyle myśli jakby przeczytało się ponad tysiąc stronicową księgę, jak człowiek może się dopuszczać do takich czynów. Książkę powinni przeczytać fani kryminałów, gdyż życie rodzi najniebezpieczniejsze kryminały.

Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

2 komentarze:

  1. prawie jak W11 w wersji papierowej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubie takie ksiazki, na pewno po nia siegne :-).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!