czwartek, 22 marca 2012

W grobie - Jeaniene Frost

To powinien być najlepszy czas w życiu półwampirzycy Cat Crawfield. Ze swoim nieumarłym kochankiem Bonesem u boku z powodzeniem chroni śmiertelników przed złymi nieumarłymi. Jednakże, chociaż Cat używa kolejnych przebrań, żeby zachować swoją prawdziwą tożsamość w tajemnicy przed zuchwałymi krwiopijcami, zostaje w końcu zdemaskowana, a to naraża ją na straszliwe niebezpieczeństwo.
Jakby tego było mało, dawna znajoma Bonesa z determinacją usiłuje pogrzebać go raz na zawsze. Schwytana w sieć mściwej wampirzycy, ale zdecydowana pomóc Bonesowi, który stara się nie dopuścić do użycia śmiertelnie groźnej magii, Cat pozna prawdziwe znaczenie określenia „zła krew”. I nie pomogą jej sztuczki, których się nauczyła jako agentka specjalna. Będzie musiała zdać się na swoje wrodzone instynkty, żeby uratować siebie i Bonesa od losu gorszego niż śmierć.


Cat i Bones w końcu mogą bezproblemowo spędzać ze sobą czas, a dzielą go między pracą i planowaniem ślubu, gdyby nie rozrywkowa praca i kolorowa przeszłość żyli by idealnie. Stałych czytelników tej serii nie zdziwi fakt, że Catherine została zaatakowana przez wampirów. Jej matka jak i ona znalazły się w sytuacji bliskiej własnych śmierci, ale przecież główna bohaterka nie może zginąć na początku książki, więc jej własny, trochę nie żywy, rycerz ją uratował. W świcie wampirów to wydarzenie zapowiedziało wojnę. Dawna znajoma Bonesa planuje zamach na jego życie, a do tego starcia dołącza wiele nieumarłych.

Sądzę, że ,,W grobie" jest częścią z całej serii, która najbardziej zaskoczy czytelnika. Zmiana postawy matki Cat zaszokują czytelnika. Autorka rozwinęła tę postać dopiero teraz, a zrobiła to idealnie i w sposób, który zaciekawi czytelnika i zachęci do śledzenia rozwoju tej postaci.

Kolejną nowością, z którą spotka się odbiorca, jest postać Patry, starej wampirzycy, która ma zamiar zabić Bonesa w obawie o swoje własne życie. Bohaterka wprowadza do historii magię, która zadziała niekorzystnie na naszych głównych bohaterów.

Dwie pierwsze części czytałam jedną po drugiej, więc kiedy sięgałam po tę część zdążyłam poczuć niedosyt i się za tą serią zatęsknić, co bardzo pozytywnie wpłynęło na reakcje podczas czytania, gdyż gasiło żar tęsknoty za bohaterami. Polecam, więc czytania ,,Nocnej łowczyni" w odstępach czasowych, gdyż wtedy najpozytywniej na nas wpłynie, a  z tą serią naprawdę warto się zaznajomić.  

Ocena 6/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam serię o Cat, to jedna z moich ulubionych. Polecam każdemu :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje recenzja są bardzo kuszące, więc jak będę miała okazję przeczytać ten cykl, z pewnością to zrobię:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Cykl Nocna Łowczyni, również 3 część mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te okładki mnie zawsze rozwalają, są straszne :( Do książki na razie nie jestem jeszcze przekonana, ale kusisz!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja jeszcze pierwszego tomu nawet nie czytałam, myślę, że niedługo to się zmieni. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. książka zapowiada się naprawdę dobrze, ale obecnie nie mam już sił rozpoczynać kolejnej serii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po raz kolejny czytam bardzo pozytywną opinię na temat tej serii i widzę wysoką ocenę, tak więc myślę, że ją przeczytam Na początku miałam obawy, że to kolejna nudna paranormalna powieść, ale wszystko wskazuje na to, że się myliłam, tak więc rozejrzę się za pierwszą częścią.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tę książkę ! Kocham całą serię :) Ją trzeba przeczytać, bo jest mega :D Cieszę się, że ją poznałaś :D I fajna rec :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!