czwartek, 1 marca 2012

Jezioro łez - Emily Rodda

Po odnalezieniu złocistego topazu Lief, Barda i Jasmine ruszają na poszukiwanie drugiego klejnotu. Wbrew przestrogom zapuszczają się na niebezpieczne terytorium, którym włada przerażająca wiedźma Thaegan. Jej dzieci zastawiają na bohaterów wiele pułapek. A to nie jedyne przeszkody, które będą musieli pokonać w trakcie podróży... 
Lief wraz z towarzyszami wyruszył w dalsze przygody. Tym razem celem  ich jest dotarcie do Jeziora łez, w którym jest skrywany drugi z siedmiu klejnotów Pasa Deltory. W trakcie podróży napotykają wiele przeszkód. Jedną z powtarzających się są podchwytliwe zagadki w rozwiązaniu, lecz dzięki odnalezionemu już topazowi udaje się pokonać kilka największych przeszkód. Podczas misji napotykają na wiele istot, którym udaje im się pomóc, dzięki czemu zdobywają ważnych w swojej wyprawie przyjaciół.

Po przeczytaniu pierwszej części ,,Pasa Deltory" od razu chwyciłam drugą, zauroczona pierwszą część nie mogła odpędzić się od myśli co zastanę w tej, nie zawiodłam się, pochłonęła mnie, żeby później zostawić mnie zachwyconą rozwojem wydarzeń.

W tej książce nie znajdziemy ani wampirów, ani kłopotów miłosnych dwojga ludzi, ani też wywodów naukowych, lecz książkę naprawdę warto przeczytać. Jej mocne cechy, które nas pochłoną podczas czytania to męstwo, odwaga, przyjaźń, walka o swoją ojczyznę. Jest to książka, która promuje dobrą postawę w życiu, mimo że jest to fantastyka przyjemna w czytaniu.

Książka jest bardzo krótka nie liczy nawet dwustu stron, więc nie jest to długa przygoda z bohaterami, lecz wciąga czytelnika bez opamiętania. O ,,Jeziorze łez" można śmiało powiedzieć, że jest to lekka i bardzo przyjemna lektura dla czytelnika, która wpłynie pozytywnie na myśli człowieka.

Za książkę bardzo dziękuje!! 
Ocena 6/6

5 komentarzy:

 1. Jestem co raz bardziej ciekawa tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, świetna okładka! Może kiedyś się skusze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytałabym taką odświeżającą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super okładka. Co do samej zawartości książki to z checią się z nia zapoznam ;D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://mylittlelibrary-gumciobook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. No nie wiem, jakoś nie mogę się przekonać do tej serii.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!