środa, 8 stycznia 2014

Przywróceni - Jason Mott

Na całym świecie ci, których kiedyś kochano, a którzy odeszli na zawsze, w niepojęty sposób powracają na ziemię. Nie mają żadnych nadprzyrodzonych zdolności. Są w wieku, w którym umarli, podczas gdy ich bliscy zdążyli się zestarzeć lub ułożyć sobie życie z kimś innym. Przywróceni pragną tylko jednego – odzyskać dawne życie. To, które odebrała im śmierć.

Nikt nie rozumie, jak to możliwe, i dlaczego tak się dzieje.

Nikt też nie potrafi powiedzieć, czy to cud, czy zapowiedź końca.


Pierwsze zapowiedzi książki ,,Przywróceni" zaciekawiły mnie. Stwierdziłam, że muszę zapoznać się z tą książką. Pojawiające się pierwsze pozytywne recenzje na blogach sprawiły, że jeszcze bardziej ciągnęło mnie do tej książki. Pomimo tego, że miałam już książkę na półce to nie potrafiłam znaleźć czasu na jej przeczytanie. Jednak w końcu mi się udało po nią sięgnąć. Teraz, będąc po lekturze, żałuję, że nie postarałam się wcześniej zaleźć czas na przeczytanie tej książki. Dlaczego? Bo książka jest bardzo dobra.


Po pierwsze, w książce zachwycił mnie sam pomysł na historię, jaką autor w niej opisał. Nie spotkałam się do tej pory z historią ludzi przywróconych. Zmarli, a teraz po latach wracają do żywych. I co z tym zrobić? Jak reaguje na to świat? Różni ludzie przyjmują różne postawy. Tego można się domyślić. Jednak o tym wszystkim można przeczytać właśnie w książce ,,Przywróceni''. Czytając o czymś nowym jesteśmy tego bardzo ciekawi. Z tą książką nie jest inaczej. 

Moja ciekawość przeniosła się na szybkość czytania. Byłam tak ciekawa wszystkich tych szczegółów powstałego chaosu na świecie, że dosłownie połknęłam ją w błyskawicznym tempie. Wydanie książki także przyczyniło się do przyjemnego i szybkiego czytania. Myślę, że niejeden czytacz zaciekawi się tak tą pozycją, że również pochłonie ją w ciągu niewielu godzin. 

Książka ,,Przywróceni" to historia ze świeżym, ciekawym pomysłem, który zainteresuje nie jednego czytelnika. W stylu autora nie ma jakiekolwiek rzeczy, do której byłoby można postawić jakieś zarzuty. Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, więc z łatwością przychodzi jej czytanie. Czytanie tej książki to sama przyjemność, na którą warto poświęcić odrobinę czasu, gdyż więcej ona nie potrzebuje. Jestem bardzo zadowolona, że na rynku wydawniczym pojawiła się taka książka. Polecam!

Ocena 5/6

17 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się naprawdę intersująco pozycją. A w dodatku okłakda- cudna! ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. W grudniu przeczytałam kilka negatywnych recenzji tej książki, więc zniechęciłam się do lektury, ale skoro jest ktoś, komu się podobała, to jeszcze nie wszystko stracone ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, świeży pomysł to zdecydowany atut tej książki, chociaż ja mam wobec niej mieszane uczucia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo... Ale bardziej mnie do niej ciągnie, niż nie ciągnie :D

   Usuń
 5. Czytałam bardzo skrajne opinie tej ksiązki. Chcialabym się przekonać na własnej skórze, czy mi się spodoba czy nie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam kilka pozytywnych, jak i negatywnych recenzji tej powieści. Sama już nie wiem, czy zabrać się za tę książkę...

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie niestety wyjątkowo Przywróceni nie zachwycili. Owszem, pomysł na fabułę znakomity, ale jego wykonanie nie przypadło mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 8. no i wiem, że nic nie wiem :D...chyba muszę sama wyrobić sobie jakąś opinię o tej książce, a więc muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka miała do mnie dotrzeć, a jakoś zaginęła bez echa :( Niemniej mam nadzieję, że się z nią jakimś cudem zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka mnie intryguje, choć wiem że kilka rzeczy mi nie przypadnie do gustu...

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam i bardzo mi się podobała, w końcu coś nowego. Do tego jest o czym myśleć!

  OdpowiedzUsuń
 12. książka kusi mnie już od dawna, wierze, że niedługo uda mi się ją dorwać.

  OdpowiedzUsuń
 13. O tak! Pomysł jest rewelacyjny!

  OdpowiedzUsuń
 14. Z chęcią poczytam :) Historia wydaje się naprawdę oryginalna ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo podobała mi się ta książka. Świetny pomysł i forma

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!