poniedziałek, 20 stycznia 2014

Urodzona bogini cz.2 - P.C. Cast

Morrigan, córka potężnej kapłanki Rhiannon, budzi się w Sidecie, podziemnym królestwie na obrzeżach mitycznego Portholonu. Witają ją jako Nosicielkę Światła, obdarzoną niezwykłą mocą wybrankę bogini Epony. Tylko władcy Sidethy nie są jej przychylni. Chciwi i bezwzględni, od dawna lekceważą kapłanki bogini i potajemnie czczą Pryderiego, boga ciemności. Próbują zabić Morrigan, złożyć ją w ofierze złym mocom .Ale Pryderi nie chce odebrać jej życia, pragnie zawładnąć jej duszą. Nie grozi, tylko kusi i uwodzi… Jeżeli Morrigan mu ulegnie, zło zaleje świat Partholonu i świat ludzi…Zaciekawiona częścią pierwszą ,,Urodzonej bogini" natychmiast zaczęłam czytać część drugą. Spodziewałam się, że będzie to ciekawa spotkanie, gdyż takie było w poprzednich książkach, które opisywały mityczny świat Partholonu. I ani trochę się nie zawiodłam. Tak jak wcześniej, tak i tym razem świetnie się bawiłam podczas czytania książki pani P.C. Cast, które w magiczny sposób potrafią przenieść czytelnika do świata Partholonu.

W ,,Urodzonej bogini" mamy nowych bohaterów, którzy przede wszystkim dodały świeżości dla tej serii. Nowe postacie tak mnie zaciekawiły, że chciałam je jak najszybciej blisko poznać. Tak, więc jak już zaczęłam czytać, tak też trudno było się mi od tej książki oderwać. Ponownie mnie wciągnęło w ten magiczny świat z boginiami i centaurami. Z wielkim zainteresowaniem pochłaniałam każdą stronę książki. 

Żadną nowością nie był fakt, że tę książkę pochłonęłam w zaskakująco szybkim czasie. Ciekawa historia, nowi bohaterowie oraz czcionka, która ułatwiała mi czytanie - to wszystko pomogła mi w przeniesieniu się do świata Partholonu, w którym spędziłam kilka przyjemnych godzin. Gorąco polecam zapoznanie się z książkami ,,Urodzona bogini"!!

Ocena 5/6

10 komentarzy:

 1. A mnie seria nie przekonuje :) Odpuszczę ją sobie, paranormal romance nie jest dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś namiętnie czytywałam paranormal romance. Teraz już rzadziej, ale mimo to mam ochotę poznać powyższą serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki autorki. Chcę mieć wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za tą autorką ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie za bardzo lubię książki tej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki z tej serii wywołują dużo kontrowersji. Może się kiedyś przełamie i przeczytam pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nadal nie jestem przekonana do tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawią mnie książki z tej serii, więc pewnie sięgnę po nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za autorką, więc chyba się nie skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam tą serię złożoną z "Przepowiedni" i "Powołania" i podobała mi się baaardzo,jednak ta nie przypadła mi tak bardzo do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!