środa, 5 lutego 2014

Na zawsze martwy - Charlaine Harris

Szokujące morderstwo wstrząsa Bon Temps i Sookie zostaje aresztowana. Na szczęście dowody są słabe i dziewczyna zostaje zwolniona za kaucją. W czasie śledztwa, które prowadzi, dowiaduje się, że to co w Bon Temps uchodzi za prawdę jest tylko wygodnym kłamstwem. To co uchodzi za sprawiedliwość, jest unurzane we krwi I co uchodzi za miłość jest…Zdaje się, że nie tak dawno czytałam część pierwszą o Sookie Stackhouse, która wciągnęła mnie na tyle, że nie potrafiłam się powstrzymać, aby nie sięgnąć po części kolejne. Czas przy książkach pani Harris bardzo szybko minął. Przeczytałam właśnie trzynastą część ,,Na zawsze martwy", tytułowaną jako ostatnią, gdyż został już tylko dodatek opowiadający o dalszym życiu bohaterów. 

Książka ,,Na zawsze martwy" mnie zaskoczyła. W pewnym momencie odkryłam, że zaczynam czytać siódmy rozdział. W mojej głowie pojawiły się myśli: ,,Jak to możliwe? Przecież niedawno byłam przy pierwszym." Otóż książka mnie tak wciągnęła, że przestałam zwracać uwagę na rozdziały. Coś niesamowitego. Takie wciągające czytanie bardzo lubię. Przypomina to mi, dzięki czemu cały cykl o Sookie bardzo przypadł mi do gustu. Historia opisywana przez panią Harris sprawia, że czytelnik znajduje się w innym świecie i nie chce się od niego oderwać. 

Przeczytawszy tyle części jednej serii, z tymi samymi bohaterami można się do nich przywiązać. Tak też było ze mną i zapewne z niejednym czytelnikiem tego cyklu. ,,Na zawsze martwy" to wciągająca pozycja, która potrafi utrzymać swojego czytelnika w zaciekawieniu. Po głowie nie raz przeszła mi myśl ,,Co teraz? Co teraz?". Byłam niecierpliwa, chciałam jak najszybciej się dowiedzieć, co dalej będzie. Niesamowita książka, niesamowita seria. Polecam! 

Ocena 6/6

14 komentarzy:

 1. Książkę mam, ale jeszcze jej nie czytałam. Jakoś brakuje mi czasu, aby dokończyć tę serię.
  ps. aktualizacja postów mi nie działa, dlatego zapraszam dziś pod ten link:
  http://cyrysia.blogspot.com/2014/02/strzaa-amora_181.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam okazji zetknąć się z tą serią, może kiedyś spróbuję się z nią zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie 1 tom nie przypadł aż tak do gustu, bo od razu sięgać po następne, ale może skuszę się na kolejne części w wakacje. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Często na blogach, napotykam się na panią Harris, i chciałabym wreszcie coś przeczytać z jej książek :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Harris lubię tylko kryminały, seria o wampirach mi jakoś niestety nie podeszła.

  OdpowiedzUsuń
 6. ja się raczej nie skusze na tą serię :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś miałam w planach i jak będzie okazja to chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam tylko pierwszy tom o przygodach Sookie i szczerze mówiąc - niezbyt przypadł mi do gustu. Raczej nie sięgnę po resztę serii.

  OdpowiedzUsuń
 9. faktem jest, że bohaterowie tej serii mają w sobie coś magnetycznego. ksiażek co prawda nie znam, ale nadal oglądam serial mimo, że jego poziom niższy jest już niż dno ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj można się przywiązać, trochę mi smutno, że moja przygoda z Sookie dobiegła końca

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam czystą krew, zarówno serial, jak i książki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mnie się niestety kompletnie ta książka nie podobała i nie przepadałam za główną bohaterką .

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja raczej nie skuszę się na tą serię, bo nie ciągnie mnie do nie niestety...

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam pierwszy tom i na tym poprzestanę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!