niedziela, 9 marca 2014

Król uciekinier - Jennifer A. Nielsen

Zaledwie chwilę temu Jaron zasiadł na tronie, a już zaczynają krążyć pogłoski o planowanym zamachu na króla. W dodatku najwyraźniej szykuje się wojna – piraci żądają zwrotu należących do nich kiedyś ziem, w przeciwnym razie napadną na Carthyę. Żeby uratować królestwo, Jaron będzie musiał je… opuścić. Ale czy będzie mógł do niego wrócić?
Pierwsza część ,,Trylogii Władzy" spodobała mi się, lecz natrafiłam w niej na dużo sytuacji, które były po prostu przewidywalne. Pomimo tego byłam strasznie ciekawa części kolejnej. Nie mogłam się doczekać poznania nowych przygód Jarona. Tak, więc z nieukrywaną ciekawością sięgnęłam po książkę ,,Król uciekinier". Już sam tytuł sprawił, że pragnęłam poznać, w jaki sposób jest on związany z treścią. 


Jak przebiegło moje spotkanie z kolejną książką pani Nielsen? Muszę przyznać, że bardzo dobrze. Tym razem ani razu nie potrafiłam przewidzieć wydarzeń. Kilka razy wiedziałam, co zaraz się wydarzy, lecz to były tylko momenty, a nie jak w poprzedniej części strony wydarzeń przed. Wiele wydarzeń mnie zaskakiwało, a to mi się strasznie spodobało. Jestem bardzo zadowolona, że przeczytałam tę książkę. 

,,Król uciekinier" to bardzo dobra kontynuacja, jak dla mnie nawet lepsza od poprzedniej części. Czyta się ją niesamowicie szybko. Jak już wsiąknęłam w bieg wydarzeń to trudno było mi się od niej oderwać. Nie mam żadnych zarzutów także do języka, jakim operuje autorka. Sprawia, że książkę czyta się po prostu przyjemnie. Rozwój wydarzeń, nowe przygody Jarona, który nie potrafi unikać kłopotów bardzo mi się spodobały i z chęcią poznam tom kolejny, tym bardziej, że zakończenie książki strasznie podsyciło mój apetyt na poznanie dalszych losów króla Jarona. Polecam!

Ocena 5,5/6

11 komentarzy:

 1. Piraci, aż tak bardzo mnie nie fascynują, ale może w przyszłości spróbowałabym przygodę z tą trylogią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie się nie podobało, zdecydowanie wolałem pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie mam ochoty na tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie dla mnie :/
  zapraszam do mnie http://zaczytan-a.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałam dwie części i uwielbiam tą trylogię!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem dlaczego, ale książki z tej serii mnie przyciągają do siebie bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam czasu rozpoczynać kolejnej serii, dlatego raczej nie będę czytała tych książek. Twój opis jest bardzo fajny, świetnie się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 8. nie czytałam pierwszej części, aczkolwiek cieszy się pozytywnymi opiniami - mnie jednak nie kusi - więc i po tę pozycję raczej nie sięgnę :) przynajmniej teraz

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszy mnie fakt, że kontynuacja jest nawet lepsza od pierwszej części. Ja niestety muszę spasować, bo mam za dużo innych zaległości czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dosyć popularna książka w blogosferze, czytam chyba trzecią już recenzję, więc się powtórzę, że z piratami nie miałam do czynienia w świecie literackim, dlatego chętnie bym to zmieniła, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam książki Jennifer Nielsen, świetne:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!