sobota, 15 marca 2014

Żar nocy - Sylvia Day

Stacey Daniels zawsze pociągali niewłaściwi faceci, dlatego przeczuwa, że nieziemsko przystojny mężczyzna, który stanął na jej progu, jest wyjątkowy pod wieloma względami. Connor Bruce stanowi uosobienie jej najskrytszych fantazji erotycznych, jest bogiem, który przybrał postać oszałamiająco zmysłowego mężczyzny. Stacey zdaje sobie sprawę, że jeśli podda się namiętności, będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze śmiertelnym niebezpieczeństwem;, mimo to nie potrafi oprzeć się kochankowi, bo jest on wszystkim, o czym zawsze marzyła. Niestety, Connor Bruce dźwiga  brzemię, którego żadna kobieta nie udźwignie. Chociaż znajduje pocieszenie w ramionach Stacey, nie może ani na chwilę zapomnieć o swoim świecie nękanym przez przemoc i wojnę…

Pierwsza część serii ,,Strażnicy nocy", czyli ,,Rozkosze nocy" bardzo mi się spodobała. Zaciekawiła mnie historia, która się w tej książce działa. Nie minęło za wiele czasu, gdy w moje ręce wpadła część druga - ,,Żar nocy". Nie mogłam się doczekać aż poznam kolejne sekrety świata Strażników nocy albo poddam się czarowi scen erotycznych. 

Jak poszło mi czytanie części drugiej? Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie. Rozwój wątku fantastycznego, czyli świata prosto ze snów, skierował się w ciekawą stronę. Pojawiły się nowe intrygi, którym z chęcią się przyglądałam. Niektórzy mogą stwierdzić, że wątek fantastyczny jest za mało rozwinięty. Jednak ja tak nie uważam. Książki tej raczej nie znajdzie się na półce z książkami fantasy tylko w dziale z książkami dla dorosłych, więc nie potrafię zarzucić autorce, że za mało się postarała. Co prawda z chęcią bym przeczytała książkę poświęconą w pełni dla Strażników, może jeszcze nadarzy się taka okazja. 

Książkę ,,Żar nocy" czyta się bardzo szybko. Zapoznanie się z całą historią zajęło mi jeden wieczór i nie sądzę by komukolwiek zajęło to więcej, gdyż jak się zaczyna czytać tę książkę to po prostu się czyta i czyta aż znajdzie się na jej końcu. Nie jest ona książką idealną, gdyż raz czy dwa poczułam się lekko znudzona. Sceny erotyczne czytało mi się przyjemnie, ani razu nie odczuwałam zniesmaczenia, więc było naprawdę dobrze. Mimo wszystko jestem zadowolona, że mogłam przeczytać tę książkę i z chęcią sięgnę po kontynuację. 

Ocena 5/6

11 komentarzy:

 1. Czytałam i wspominam całkiem pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ahhh czemu ja jej nie kupiłam?? W tesco była na nią promocja :( a ja głupia jej nie kupiłam -.- pluje sobie w brodę ! :(
  Wspaniała recenzja!
  Pozdrawiam i zapraszam w odwiedziny do mnie :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę serię na oku, ale sięgnę po nią raczej w dalszej przyszłości. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, bardzo mi się podobała. Lekka, przyjemna, idealna na wieczór po ciężkim dniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dosyć dobre opinie krążą o tej serii i chyba się skuszę, chociaż do erotyków mam uprzedzenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam Cię do LBA. Będzie mi miło jeśli odpowiesz na kilka pytań :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje zdanie znasz i wiesz, że uważam tom II za lepszy od I ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Erotyki to nie moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nieskomplikowana i niewymagająca myślenia książka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Z chęcią się zapoznam z tą serią jak tylko wpadnie w moje ręce w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!