środa, 21 września 2011

Tej jesieni otoczą cię wampiry z Bon Temps (Informacja prasowa)

4. sezon serialu Czysta Krew nadciąga w październiku a u nas już w środę pierwszy zbiór opowiadań o Sookie Stackhouse Dotyk martwych wydany w Nowej Prozie
Za to w połowie października rozkoszuj się nową opowieścią o Sookie w powieści Gorzej niż martwy – wyda ją MAG. Natomiast w HBO co tydzień kolejna odsłona serialu opartego na 4. tomie serii pt.: Martwy dla świata.
Charlaine Harris na nowo definiuje i ożywia świat istot nadnaturalnych – w cyklu bestsellerowych powieści o wampirach z Południa, których główną bohaterką jest kelnerka-telepatka Sookie Stackhouse. Sookie – obdarzona urokiem mieszkanki amerykańskiego Południa i zmagająca się z tysiącem głosów w głowie – szybko staje się ulubienicą wszystkich gości baru i katalizatorem nadprzyrodzonych wydarzeń w świecie, który jest dziwny i niesamowity, a zarazem prawdopodobny.Społeczność nadnaturalnych z luizjańskiego Bon Temps przeżyła ostatnio wiele nieprzyjemnych zdarzeń: z jednej strony dały o sobie znać potężne siły natury, czyli niszczycielski huragan Katrina, z drugiej, aktu nienawiści dokonali ludzie, którzy podłożyli bomby w hotelu w Rhodes, gdzie odbywało się wampirze spotkanie na szczycie. Sookie Stackhouse jest bezpieczna, lecz poruszona, zaszokowana i zmęczona – z całych sił pragnie powrotu do normalności. Niestety, sytuacja stale się pogarsza. Zbyt wiele wampirów (w tym liczni przyjaciele Sookie) zginęło w Rhodes lub zmarło z powodu odniesionych tam ran. A po chłopaku telepatki, tygrysołaku Quinnie, słuch zaginął. Świat wokół zmienia się, nawet jeśli nie podoba się to wampirom czy zmiennokształtnym. W dodatku Sookie, Przyjaciółka Wilkołaczego Stada, telepatka połączona więzią krwi z przywódcą społeczności lokalnych nieumarłych, trafia w sam środek tych przemian. Grozi jej niebezpieczeństwo i śmierć oraz – nie po raz pierwszy – doświadcza zdrady ze strony kogoś, kogo pokochała. I chociaż w końcu opada bitewny kurz, a przedstawiciele różnych społeczności zawierają przymierza, świat Sookie nigdy nie będzie już taki jak przed Katriną.

Tytuł:                Dotyk martwych
Autor:               Charlaine Harris
Seria:               Sookie Stackouse
ISBN:               978-83-7534-053-2
Tłumaczenie:     Małgorzata Strzelec i Wojciech Szypuła
Oprawa:           miękka
Format:            125x195
Liczba stron:     200
Rok wydania:    21 września 2011
Cena detaliczna: 29,99 zł
WYDAWNICTWO MAG i NOWA PROZA
-----------------------------------------------------------------------------------
Tytuł:                Gorzej niż martwy
Autor:               Charlaine Harris
Seria:               Sookie Stackouse
ISBN:               978-83-7480-223-9
Tłumaczenie:     Ewa Wojtczak
Oprawa:           miękka
Format:            125x195
Liczba stron:     446
Rok wydania:    19 października 2011
Cena detaliczna: 35,00 zł

Wszystkie powyższe informacje dostałam od wydawnictwa. 

2 komentarze:

  1. serial oglądam na bieżąco, ale za to książki są zupełnie obce. może kiedyś uda się to nadrobić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Serial oglądam, książki czytam, tak jak na prawdziwą fankę ,,czystej krwi'' przystało :-)))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!