poniedziałek, 16 stycznia 2012

Arizona - Eden Maguire

 Minął już prawie rok, odkąd Arizona utonęła w jeziorze Hartmann. Oficjalnie przyjęta wersja samobójstwa wciąż budzi zbyt wiele wątpliwości. Z jakiego powodu Arizona, silna, pewna siebie dziewczyna, świetna pływaczka, miałaby w ten sposób pozbawić się życia? Darina musi pomóc Arizonie, tak jak pomogła Jonasowi. Niewidzialne skrzydła już zaczynają trzepotać - (Nie)Umarłym grozi niebezpieczeństwo, czas ucieka... Nie bierz tej książki do ręki - nie będziesz w stanie jej odłożyć.

Darina po raz drugi zaczyna swoje śledztwo w poszukiwaniu prawdy, tym razem na temat śmierci Arizony. Od odejścia Jonsona minęło kilka dni, Darina jest zrozpaczona, że nie może spotkać się z (Nie)Umarłymi, gdy w końcu pojawia się po nią Phoenix. Tym razem ma utrudnione zadanie, gdyż Arizona nie jest typem wylewnego człowieka i posiada dużo sekretów, których nie chce ujawnić. Darina dowiaduje się wiele szokujących informacji na jej temat. Jej zdanie o dziewczynie się zmienia, gdy poznaje prawdziwe życie bogatej koleżanki ze szkoły. A prawda o jej rzekomym samobójstwie zaszokuje każdego.

Tak jak w poprzedniej części tak i w tej znajdziemy bardzo dobrze rozwinięty wątek kryminalny, który jest prowadzony przez nastolatkę. Podczas szukania prawdy o samobójstwie Arizony, Darina napotka wiele przeszkód, które nie obejdą bez pozostawionych śladów.

Arizona jak i jej rodzina skrywa wiele sekretów, których nawet nie chciała ujawnić po śmierci, nawet jeśli mogłyby one pomóc w docieczeniu prawdy o jej samobójstwie.Jednym z tych nieujawnionych prawd jest jej brat. Nikt przedtem o jego istnieniu nie słyszał, kiedy Darina go poznała i dowiedziała się o jego chorobie, mimo niechęci jakie miała w stosunku do Arizony, postanowiła że musi odkryć prawdę jej śmierci, żeby chłopiec wiedział, że jego starsza siostra nie opuściła go z własnej strony. Książka zawiera wiele tajemniczości, które nieujawnione krzywdziły ludzi, które główna bohaterka chciała poznać by pomóc.

,,Arizona" jest świetną książka, nie zajmuje ona wiele czasu, ale zajmuje czytelnika w wyjątkowy sposób. Przy pierwszej części nie byłam pewna co do tej serii, lecz teraz w stu procentach mogę stwierdzić, że książkę przyjemnie się czyta.

Ocena 5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!!

7 komentarzy:

 1. Dawniej książka ta jakoś do mnie nie przemawiała, ale ostatnio właśnie taką lekturę z chęcią bym przeczytała. Kobieta zmienną jest:D:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam, zwłaszcza, że mam ostatnio ograniczony czas przy komputerze, więc czasu na czytanie więcej^^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chętnie zapoznam się z pierwszą częścią. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc, niezbyt mam ochotę na tę pozycję. Mimo wszystko nie mogę się do niej przekonać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do tej serii i chyba to się nie zmieniło:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka wygląda ciekawie, chociaż motyw nastolatki rozwiązującej kryminalne zagadki jest nieco dziwny :) Ale myślę, że mogę przeczytać tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakoś nie bardzo mnie do niej ciągnie, gdyż wszyscy mi ją odradzali, a mnie samej się wydaje, że raczej by się nie spodobała :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!