czwartek, 19 stycznia 2012

Niewzruszenie - Ewa Nowak

 Niewzruszenie to już jedenasta książka Ewy Nowak. Główni bohaterowie powieści - rodzeństwo Marianna i Lew Henselowie - mają niebanalne poczucie humoru, a na dodatek biorą Pod swój dach bardzo oryginalne zwierzę. Siostra i brat borykają się z problemami sercowymi, ale i one nie są typowe. Czy miłość jest kwestią wyboru, czy nie zależy od naszej woli? Czy wśród młodzieży istnieją bariery mentalne dotyczące związków, a jeśli tak, to na czym mogą polegać takie dzisiejsze mezalianse? Jak bardzo zobowiązujące jest młodzieńcze wyznanie wiecznej miłości? To pytania, które dręczą bohaterów, ale czy znajdą się na nie Jednoznaczne odpowiedzi?


Rodzinę Henselów to zwyczajnych zaliczyć nie można. Matka po skończeniu psychologi zajęła się wróżbiarstwem. Ojciec muzyk, zarabiający na życie grając na weselach. Mania, maturzystka, która nie zagłębia się w bliższe przyjaźnie z ludźmi. Lew, młodszy brat Mani, jedyny jej przyjaciel, czasem może się zdawać, że to on jest dorosły w tej rodzinie. Ewa, świnia wietnamska, tymczasowy pupil rodziny.

Marianna próbuje poukładać swoje już pełnoletnie życie uczuciowe, lecz to tej pory od tego odsunięta, nie wychodzi jej to najlepiej. Lew, nazywany Zwierzakiem, doświadcza po raz pierwszy zakochania i to w starszej od siebie dziewczynie.

Książka dostarcza niesamowite przygody dość niecodziennej rodziny. Interesujący fragmentami książki są wydarzenia z przeszłości. Przeżycia młodej Anki, matki głównego rodzeństwa, czy też perypetie już obu rodziców, które jak cała rodzina są niezwykłe.

,,Niewzruszenie" tak jak każda książki pani Ewy Nowak ma coś niesamowitego, w tej znajdziemy zażyłą więź między Manią, a Lwem. Niezwykle się dogadują, ich kłótnie są niezwykłe, dla czytelnika wprost śmieszne. Lecz nie tylko kłótnie są do podziwiania, między nimi zrodziła się przyjaźń i jak sama bohaterka zauważyła, że wystarczy jej tylko brat jako przyjaciel, więcej jej przyjaciół nie potrzeba, choć przyznaje, że gdyby jej rodzina była zwyczajna, nie miałaby takiego kontaktu z młodszym bratem. 

Z książką czytelnik przeżyje wiele emocji. Dostarczy ona niesamowitej podróży po życiu nastoletniego rodzeństwa i ich najbliższych. Znajdziemy w niej wiele prawdziwych sytuacji w jakich może się znaleźć nieletni i niektórzy mogą także znaleźć w niej sposoby na rozwiązanie podobnych problemów.

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!!

8 komentarzy:

 1. Lubie Ewę Nowak, więc czemu nie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i podobała mi się, jak zresztą wszystkie książki Ewy Nowak. Polecam najnowszą część: "Dane wrażliwe"! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ewa Nowak to jedna z moich ulubionych autorek, więc dla mnie to pozycja obowiązkowa. Na pewno ją przeczytam w najbliższym czasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałem już jedną książkę Pani Ewy i mam pozytywne odczucia w związku z nią, po tę też sięgnę z pewnością.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka do mnie nie przemawia więc raczej nie ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Ewę Nowak bardzo cenię za tę serię dla nastolatek, więc myślę, że przy okazji z chęcią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że pani Ewa pisze nowe książki. Naprawdę je lubię i chętnie zapoznam się z tą pozycją. Najpierw jednak muszę nadrobić małe zaległości...
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!