czwartek, 2 lutego 2012

Niezwykłe biografie - praca zbiorowa

O wybitnych naukowcach, politykach, artystach i przedsiębiorcach często można przeczytać
w miesięczniku „Focus”. W tej książce znajdziecie najciekawsze opowieści o kilkunastu niezwykłych osobach, które zasłynęły z wybitnych dokonań, miały ogromny wpływ na rozwój ludzkości i stanowią inspirację dla kolejnych pokoleń. To fascynujące historie o ich życiu, pracy, pasji, twórczości i drogi, jaką przebyli, zanim trafili do panteonu wielkich.

Z tej książki dowiecie się:
– Dlaczego Walt Disney był nieszczęśliwy?
– Czy pan McDonald istaniał naprawdę?
– Kto zarabia 200 zł na sekundę?
– Kim była czarownica z Wall Street?
Kto z nas w dzieciństwie, może nawet i teraz, nie lubił oglądać produkcji The Walt Disney Company? Kto z nas nie zna muzyki Mozarta? Kto z nas nie próbował jedzenia z McDonald's? Jak wielu z nas zaczytywało się i jest pod wrażeniem serii książek ,,Millenium"? O życiu ich twórców, jak i wielu innych wspaniałych ludzi dowiemy się z książki ,,Niezwykłe biografie".

Książka ,,Niezwykłe biografie" mną wstrząsnęła, dowiedziałam się wielu faktów o ludziach znanych na całym świecie jak i tych mniej, a niektóre fakty są wstrząsające, lecz znajdziemy w niej  także wiele bardzo ciekawych faktów z życia, które z łatwością  można powtarzać w towarzystwie, by sprawić wrażenie oczytanego, a tak naprawdę potrzeba wygospodarowania sobie czasu na dość niewielką książkę, która liczy około 170 stron, a która potrafi zapaść w pamięć.

W książce znajdziemy dwadzieścia historii biograficznych, które niesamowicie potrafią wciągnąć, mimo iż każdy rozdział zawiera niewiele stron możemy dowiedzieć się sporo faktów o życiu wybranej osobowości, które nie nudzą, każdy z autorów wybierał najistotniejsze fakty i takie, które najbardziej ciekawią czytelnika.

Tytuł książki jak najbardziej odzwierciedla jej zawartość, gdyż osobiście nie lubię czytać biografii, gdyż mnie nudzę, a ta zawiera same ciekawostki, dzięki którym dowiedziałam się wiele o znanych osobach o których nic nie wiedziałam, jak i sama książka umiliła mi ten krótki czas z nią spędzony. Śmiało mogę powiedzieć, że ta książka była dla mnie niezwykła.

Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!!

3 komentarze:

 1. Bardzo chętnie przeczytałabym te niezwykłe biografie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie biografie, więc czemu nie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być ciekawe. Będę się rozglądać :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!