poniedziałek, 27 lutego 2012

Puszcze milczenia - Emily Rodda

 Nad królestwem Deltory zapanował nikczemny Władca Mroku. Zmusił do ucieczki rodzinę królewską i zniszczył Pas Deltory, którego magia chroniła królestwo. Szesnastoletni Lief wyrusza w niebezpieczną podróż. Musi odnaleźć siedem kamieni, które tworzyły Pas i bez których Deltora nie wyrwie się spod jarzma Władcy Mroku. Tajemnice, niebezpieczne stwory, wróg czający się w cieniu drzew. Odzyskanie Pasa Deltory nie będzie łatwe.


Pas Deltory zawiera siedem klejnotów od siedmiu plemion, które się zjednoczyły i pokonały ciemności, które nad nimi ciążyły i miały zostać one bezpieczne póki istniał chroniący ich Pas Deltory. A nim opiekowali się rodzina królewska. 

Jarred i Endon żyli bezpiecznie za murami zamku, świetnie się ze sobą dogadywali, do dnia pewnego. Endon był synem króla i królowej Deltory i to on po nagłej śmierci rodziców został władcą i opiekunem Deltory. Jarred, syn byłego królewskiego sługi, postanowił dowiedzieć się jak najwięcej o przeszłości rodziny królewskiej by wspomóc przyjaciela, lecz los chciał, że ludzie, którzy byli obecni w życiu nowego króla uznali go za zdrajcę. Przy ponownym spotkaniu dawnych przyjaciół było już za późno, Władca mroku opanował Deltorę, a Pas został zniszczony.

Po wielu latach ukrywania się Jarred planował wyruszyć w podróż odnalezienia klejnotów, które przez wiele lat były utkwione w Pasie Deltory, lecz zanim mógł spełnić swoją obietnicę stał się do tego niesprawny, w misję wyruszył jego syn, Lief. 

Rozmyślając o tej książce przychodzi mi do głowy znane przysłowie ,,Jaki ojciec taki syn", gdyż poznając tych obu bohaterów możemy dowiedzieć się, że obojga cechują podobne cechy. Byli w stanie wszystko poświęcić by ich państwo było uwolnione od mroku, by ludzi mogli zacząć żyć bez obaw o swoje życie, nie bali wyruszyć się w niebezpieczną misję zagrażającą ich życiu tylko po to by inni mogli zacząć żyć w spokoju. Lief dopiero co skończył szesnaście lat i niedawno się dowiedział o prawdzie, która skrywała jego rodzina, kiedy postanowił wyruszyć w podróż. Postawa prawdziwego bohatera.

,,Puszcze milczenia" to prawdziwa książka, która zaintryguje nie jedną osobę postawą bohaterów jak i zaciekawi rozwojem wydarzeń.

Za książę bardzo dziękuję!!
Ocena 6/6

5 komentarzy:

 1. Męska książka, więc polecę ją moim znajomym płci "brzydkiej":D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo świetnej recenzji książkę sobie odpuszczę..

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie przeczytam, mimo wysokiej oceny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka dopiero przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli wpadnie mi w ręce to przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!