poniedziałek, 20 lutego 2012

W pół drogi do grobu - Jeaniene Frost

 Dokonując zemsty, półwampirzyca Catherine Crawfield poluje na nieumarłych i ich zabija. Ma  nadzieję, że odnajdzie wśród wampirów swojego ojca, odpowiedzialnego za zniszczenie życia jej matce. Schwytana przez Bonesa, łowcę nagród polującego na wampiry, zostaje zmuszona do współpracy. W zamian za znalezienie ojca Cat zgadza się trenować z seksownym nocnym łowcą, aż dorówna mu umiejętnościami walki.
Jest zdziwiona, że nie kończy jako jego przekąska. Czyżby rzeczywiście istniały dobre wampiry? Wkrótce Bones przekona ją, że bycie mieszańcem nie jest wcale takie złe. Zanim jednak Cat zdąży się nacieszyć nowo zdobytym statusem pogromczyni demonów, oboje będą ścigani przez grupę zabójców.  Cat musi opowiedzieć się po jednej ze stron…
A Bones okaże się dla niej równie kuszący jak żywy mężczyzna.


Dwadzieścia dwa lata temu Justina została zgwałcona przez młodego wampira, tego nieprzyjemnego wydarzenia nie było jej dane zapomnieć, gdyż zaszła wtedy w ciążę. Catherine odziedziczyła cechy ojca jak i matki, w taki sposób powstała jej dwoista natura, półwampir, półczłowiek. Matka Cat nie pozwoliła by jej córka nie wiedziała, że w połowie jest potworem i tym bardziej zachęcała ją by zabijała wampiry. Pewnego dnia podczas swojej wyprawy na polowanie do klubu spotyka Bones'a, który odmienia jej dotychczasowe życie i sposoby polowania. 

Zachodząc do księgarni spotkamy wiele książek z wampirami. Dzięki ostatniemu szałowi na wampiry czytelnicy mogą dobrać sobie książkę do własnych wymogów, a nie jeden ma spore wymagania, które byle jaka książka ich nie spełni. Mimo, że nie znajdziemy w nich chwytających za serce postaci, ani nie wyszukamy porad życiowych, to książki o wampirach zaciekawiają. A książka ,,W pół drogi do grobu" znajduję się na górnej liście najczęściej czytanych książek o potworach, które żywią się krwią. Co takiego w niej przyciąga? Na to pytanie każdy odpowie co innego.

Pierwsze co spotykamy w książce, kiedy zaczynamy ją czytać to mocna bohaterka. Bohaterka, która swoją urodą i bijącym sercem próbuje polować na wampiry. Znająca sposób na ich zabijanie, bo jak każdy wie, co książka to autor wymyśla ciekawszy sposób, jak pozbyć się tych potworów z Ziemi. Bohaterka, która pewnego dnia trafia na wyjątkowego wampira, dzięki któremu czytelnik wsiąka w akcję książki. 

Pod wpływem Bones'a Cat przechodzi drastyczną zmianę, która wpływa na jej emocje jak i sprawność fizyczną. Po katorgach staje się dość zawodową łowcą wampirów, dzięki czemu czytelnik spotka się z szybką akcją, pełną walk, oszustw i krwi. Ale czy po takim czasie spędzonym z przystojnym wampirem młoda kobieta nie ulegnie jego wpływowi i nie zmieni stosunku do wampirów? A może tak naprawdę nie są takimi potworami jakimi przedstawiała ich matka?

5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

9 komentarzy:

 1. A czemu nie:). Jak będzie okazja, skorzystam i przeczytam. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam - jedna z lepszych książek o wampirach, paranormal romance, które można obecnie znaleźć na rynku ;) Czekam z niecierpliwością na III tom serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety książka nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram twoją opinię:) Książka jest naprawdę super.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tę serię, niedługo biorę się za trzecią część :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie bym się za nią zabrała !

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka dopiero przede mną i już czeka w kolejce :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochaaaaaam ! przeczytałam trzy części, które wyszły i nadal chcę więcej opowieści o Cat :D ... no i Bonesieee ! xd

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio czytałam wiele pozytywnych recenzji książek z tej serii, więc z chęcią przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!