piątek, 18 stycznia 2013

Dziewczyna, która chciała zbyt wiele - Jennifer Echols

Wszystko, czego pragnie Meg, to uciec. Uciec z rodzinnego miasteczka. Uciec ze szkoły. Uciec od przywiązanych do skrajnie nudnego życia rodziców. To dlatego pewnego dnia posuwa się za daleko. Łamie prawo i zostaje nakryta przez policję.
John ma dziewiętnaście lat. Był najlepszym uczniem w szkole. Mógł iść do collage’u. A jednak zdecydował się zostać. Przestrzegać prawa. Służyć i chronić. To dlatego nie potrafi spojrzeć przez palce na wybryk Meg i postanawia dać dziewczynie nauczkę, której szybko nie zapomni.
Zbuntowana nastolatka i młody policjant. Ona wyśmiewa jego zasady. On krytykuje jej rebelianckie zapędy. Doprowadzają się do szału. Testują swoje granice. Aż, któregoś dnia, posuwają się za daleko.

Meg nie należy do grzecznych dziewczynek. Ciągle sprawia rodzicom kłopoty, którzy są już tym zmęczeni. Imprezuje, łamie prawo, uprawia seks, a to wszystko po to by poczuć, że żyje. Jednak pewnego razu jej drogę zastępuje policja. Ci za jej zachowanie skierowali ją na tygodniową jazdę z nocnym patrolem. Podobno miało ją to czegoś nauczyć. Tak też poznaje Johna, młodego policjanta, który próbuje sprowadzić ją na dobrą drogę. Ich sprzeczne poglądy życiowe nieraz doprowadzają do spięć. Jednak próbują sobie nawzajem pomóc, a to przecież nie zawsze kończy się szczęśliwie, przecież są jeszcze nastolatkami. 

Sądziłam, że ,,Dziewczyna, która chciała zbyt wiele" to kolejna historia o nastolatkach, ich miłościach i problemach. Co wprawdzie to otrzymałam, ale nie była to lekka historyjka, którą się zapomina na drugi dzień. Była to naprawdę historia zagubionej dziewczyny wkraczającej w świat dorosłych, która porusza czytelnika i wywołuje na nim ogromne wrażenie, że on rozmyśla o niej jeszcze przez kolejny tydzień. Pokazuje, że każdy musi kiedyś zacząć się zmieniać, by dorosnąć i żyć na tym świecie szczęśliwym. A to skłoni nie jednego do refleksji nad zmianami jakie może wprowadzić w swoje życie.

Polecam tę książę dla wszystkich nastolatek, które podobnie jak ja wielkimi krokami wkraczają w świat dorosłości. Myślę, że ta książka potrafi pomóc w uformowaniu swoich poglądów życiowych, tak aby były one właściwe. Oprócz tego potrafi w czytelniku wywołać niesamowite, mocne uczucia. Spodziewałam się po niej czegoś innego, a dostałam coś naprawdę niesamowitego. Sądzę, że po książkę sięgnę powtórnie w najbliższej przyszłości. Jednak za półtorej roku czy też za może już i rok książka będzie przedstawiać dla mnie już nieaktualną historię, która za wiele nie zmieni w moim życiu, lecz mam wrażenie, że nadal będzie wywoływać na mnie ogromne wrażenie. 

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!

14 komentarzy:

 1. I co ja mam teraz zrobić? Zbankrutuje przez ciebie, ponieważ skutecznie mnie zachęciłaś do kupna powyższej książki.:-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś pewnie sięgnę po tę książkę, na razie jednak nie czuję takiej potrzeby, mimo że fabuła jest bardzo ciekawa. (:
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. treść mnie zaciekawiła, a twoja ocena zachęciła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesujące. Mam młodsze siostry w wieku dojrzewania, chętnie im podsunę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka. Bardzo mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie interesowałam się tą książką aż do teraz. Chętnie sięgnę po tą książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie jestem w trakcie jej czytania i bardzo mi się podoba! :3

  OdpowiedzUsuń
 8. A to miła niespodzianka, Może nawet przeczytam kiedyś tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo intryguje mnie ta książka i chciałabym ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam i mimo, że na maksymalną ocenę moim zdaniem nie zasługuje to jest intrygująca. Miło spędziłam z nią czas ^^

  OdpowiedzUsuń
 11. oo :) Nie sadziłam, że może być tak dobra ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba jednak jestem już za duża na tę książkę, tym bardziej, że nie przepadam za historiami miłosnymi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Z pewnością wyląduje na moją listę książek, które mam zamiar przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!