piątek, 4 stycznia 2013

Przewodnik po sadze Zmierzch - Stephenie Meyer


Jedyny oficjalny przewodnik po bestsellerowej sadze ZMIERZCH!

Po raz pierwszy Stephenie Meyer odsłania przed swymi czytelnikami sekrety całej sagi, jak również dodatkowe materiały, które pochodzą z jej osobistych notatek – profile bohaterów, drzewa genealogiczne, mapy i wiele, wiele więcej! Oficjalny przewodnik zawiera blisko 100 kolorowych ilustracji, aby każdy mógł doświadczyć „Zmierzchu” w sposób, jakiego do tej pory nie znał, od pierwszego dnia Belli w Forks, do ostatnich stron Przed świtem.

Sagi ,,Zmierzch" nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli nie czytaliście to na pewno o niej słyszeliście. Książki, które wchodzą w jej skład stały się bardzo popularne. Co przyniosła ze sobą ta popularność? Rzesze fanów, ale też przeciwników. W internecie można znaleźć wiele słów krytyki i wyśmiewania. Ja na początku również należałam do tej grupy. Wampiry, w których kochają się miliony nastolatek. Było to dla mnie przekomiczne. Jednak pewnego dnia postanowiłam na własnej skórze się przekonać o co wszystkim tak naprawdę chodzi. Po obejrzeniu ekranizacji pierwszej części się wciągnęłam. Całą sagę przeczytałam w ekspresowym tempie i po kilka razy. Byłam pod wielkim wrażeniem. I tak przeszłam na drugą stronę. Stałam się fanką tej serii. Teraz, kiedy doczekaliśmy się ostatniej już ekranizacji, przyszedł mój czas na zapoznanie się z ,,Przewodnikiem po szadze Zmierzch".

Po otwarciu książki możemy się natknąć na wywiad z Stephenie Meyer. Muszę przyznać, że nie czytałam za dużo z nią wywiadów, może jeden, dwa, więc ten był dla mnie nowością. Dopiero teraz miałam okazję poznać autorkę. Udało mi się to tym bardziej, że wywiad jest naprawdę obszerny. Szczerze mówiąc, to przy końcowych stronach byłam dość znużona. Jak dla mnie za dużo jak na jeden wywiad. Chciałam jak najszybciej przejść do kolejnej części. 


Dalej spotykamy się z częścią, która zajmuje najwięcej miejsca, czyli przedstawieniem wszystkich postaci. Tą też część polubiłam najbardziej. Gdyż sprawiała ona, że chcę wrócić do sagi i jeszcze raz przeżyć całą tę historię od nowa. Przy opisach postaci znajdziemy wizualizacje rysunkowe jak wyglądają bohaterowie oraz miejsc z nimi związanych. Żałuję, że rysunki nie są przy wszystkich, zostają nam wtedy krótkie charakterystyki wyglądu. 

Warto wspomnieć o tym, że książka jest wykonana z dobrej jakości papieru oraz ciężkiej okładki, co myślę powinno pomóc w zachowaniu książki w dobrym stanie, chociaż była już wielokrotnie czytana i otwierana w ulubionych miejscach. Chociaż od tego ciężaru mdlały mi ręce to uważam za plus. W książce oczarowała mną również grafika. Moim zdaniem jest idealnie dobrana i lubiłam zatrzymywać na niej wzrok. 

Jestem oczarowana książką. Była dla mnie powrotem do sagi, po jaką od jakiegoś czasu nie miałam okazji sięgnąć. Polecam dla wszystkich, którzy tak jak ja polubili ,,Zmierzch". Będzie to idealny sposób przypomnienia sobie historii, jak i też poznanie kilku nowości. 

Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu!!

7 komentarzy:

 1. Czytałam ten przewodnik, ale mnie niestety on jakoś nie zachwycił. Ale może to dlatego, że ogólnie nie lubię żadnych przewodników czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdopodobnie już do mnie idzie :)
  Uwielbiam Zmierzch i nie darowałabym sobie, gdybym nie przeczytała "Przewodnika..." :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam pewne wątpliwości - czy autorka nie napisała czasem tego przewodnika dla dodatkowych pieniędzy? czy też może wyłącznie dlatego?

  czytałam wszystkie tomy i polubiłam je, ale nie aż tak, by czytać materiały dodatkowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. mam na nią ochotę :) czaje się już na przewodnik.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam na oku ;)

  Zapraszam na konkurs!
  Do wygrania hit ostatnich tygodni: książka "Ostatnia spowiedź" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O, nawet nie wiedziałam, ze wyszło coś podobnego o.O Ale dzięki za uświadomienie, teraz chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się nawet ciekawie. Zerknę do niej gdy będę robiła zakupy w księgarni. A nuż mi się spodoba;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!