poniedziałek, 28 stycznia 2013

Intryga małżeńska - Jeffrey Eugenides

Amerykańska rewolucja seksualna właśnie dobiegła końca. Podobnie jak czas nauki w college’u dla Madeleine, Leonarda i Mitchella. Ona jest piękną buntowniczką, która odcina się od rodziny i poszukuje spełnienia w miłości. Oni pragną spełnić się dla Madeleine. Leonard to uosobienie szaleństwa, niepokorny geniusz. Mitchella pociągają religie Indii i kultura Europy – wyjeżdża tam w poszukiwaniu sensu istnienia. Zaplątani w sieć wzajemnych relacji, w długich rozmowach i pasjonujących lekturach, między jedną a drugą imprezą próbują tworzyć siebie i określać swoje miejsce w życiu. Nie znają swoich motywacji i nie wiedzą, dokąd dotrą, ale podejmują decyzje, które zaważą na całej ich przyszłości. Premiera: 18 luty 2013 rok


Madeleine właśnie co skończyła college. Przebywałam tam na zajęciach z literaturoznawstwa. To właśnie na jednym z nich poznała Leonarda. Dla dziewczyny, która nie tak dawno odmieniła swoje życie był to wielki krok. Planowała z nim zamieszkać. Jednak wszystko legło w gruzach. Obok niej pojawia się czasem Mitchell. Chłopak właśnie co skończył religioznawstwo i wybiera się w podróż po  różnych krajach. 

Książka ,,Intryga małżeńska" wywołała u mnie uczucia zanim jeszcze zabrałam się za jej czytanie. Byłam jej bardzo ciekawa, lecz gdzieś obok pojawił się lęk przed nieznanym. Jednak w końcu się przełamałam. Czy żałuję? Na pewno nie. Muszę przyznać, że otrzymałam od tej książki coś nowego, coś z czym do tej pory nie miałam okazji się zapoznać. Po prostu ta książka przyniosła mi nowe doświadczenia, co jeszcze można spotkać w literaturze. 

W książce znajdziemy fragmenty pobytu naszej bohaterki na zajęciach z literaturoznawstwa. Były to dla mnie niesamowite fragmenty, gdyż podczas ich czytania miałam wrażenie jakbym siedziała obok dyskutujących i się im przyglądała w świecie rzeczywistym, a  nie tylko sprzed kartek książki. Bardzo polubiłam te dyskusje i to chyba teraz, czyli po skończeniu czytania książki, najbardziej będzie mi ich brakować.

W ,,Intrydze małżeńskiej" mamy do czynienia z trójką bohaterów. Każdy przedstawia nam inne skomplikowane wydarzenia z różnych etapów swego życia. Każde z nich wplątuje się w dziwne i skomplikowane relacje. Muszę przyznać, że spodobała mi się ta zawiłość i nie potrafiłam odłożyć książki póki nie skończyłam danego rozdziału, po prostu się nie da tego zrobić, tak wciąga. 

Książka ,,Intryga małżeńska" jest to pozycja dziwna, inna, lecz intrygująca. Polecam!

Ocena 5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!

7 komentarzy:

 1. Zapowiada się niezwykle interesująco. Spodobała mi się ,,Intryga Małżeńska'', dlatego rozejrzę się za nią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi kusząco;) będę miała na oku:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawa książka. Chętnie przeczytam. :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się naprawdę ciekawie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba zacznę się za nią rozglądać:D

  OdpowiedzUsuń
 6. nie spodziewałam, że będzie taka ciekawa, będe się musiała nad nią jeszcze zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka zaiste, świetna ! Po recenzję mojego autorstwa zapraszam na : http://czytaniewwannie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!