poniedziałek, 30 września 2013

Zaginione - Mo Hayder

Detektyw Jack Caffery prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu. Chociaż na pierwszy rzut oka sprawa wygląda rutynowo, jednak szybko okazuje się, że nie będzie to wcale standardowe śledztwo. Nie dość, że samochód został porwany sprzed nosa właścicielki, to co gorsza, na jego tylnym siedzeniu była pasażerka – jedenastoletnia dziewczynka, której nie odnaleziono. Niebawem przestępca zaczyna komunikować się z policją za pomocą listów, z których wynika, że nie jest to jednorazowy incydent. Bandyta grozi, że zaatakuje ponownie. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Caffery musi odnaleźć porywacza, zanim ten dopadnie kolejne niewinne ofiary...

Wydawnictwo Sonia Draga wydaje pewną serię wydawniczą, którą poznać poznać po białym pasku, na którym jest zawsze napis z autorem książki. Pozycje, jakie należą do tej serii to thrillery. Nie wiem jakimi kryteriami dobierają książki, lecz jednego jestem pewna, są one naprawdę świetne. ,,Zaginione" były moim trzecim spotkaniem i po raz trzeci jest zachwycona tym, co otrzymałam. Czytając opisy innych książek mam pewność, że także by mi się spodobały. 

Książka ,,Zaginione" zainteresowała mnie już samym opisem. Nie było, więc zaskoczenia, gdy bardzo szybko mnie wciągnęła, a stało się to już po kilku stronach lektury. Kradzież samochodu z dzieckiem zawsze się kończyła tym, że zbędny pasażer dla złodzieja był wyrzucany po drodze. Stąd też pojawił się lekceważący stosunek policji. Co jednak to właśnie o dziecko chodziło? I tu się właśnie zaczyna cała zabawa dla czytelnika. Przeróżne poszlaki, fakty, powiązania, śledztwo to prawdziwa przyjemność dla osoby czytającej tę książkę. 

Książka posiada ponad czterysta storn, więc jest co czytać. Pomimo tego, że przebyłam przez tyle stron to zrobiło mi się żal, że to koniec. Jednak znalazłam w internecie informacje, że ta książka należy do serii i jest tak w ogóle piątą częścią. Tego się nie spodziewałam. W ogóle nie odczułam, że czegoś mi w niej brakuje. Wręcz przeciwnie dużo rzeczy mnie zainteresowało, fascynowało, niemało też zaskoczyło, zwłaszcza wtedy kiedy coś się diametralnie zmieniało. Choć książka jest świetna to po zakończeniu jej czytania zostało mi w głowie kilka pytań, które powstały w wyniku kilku nieścisłości. Zaskakujące jest to, że przyszyły do mnie dopiero po zakończeniu czytania, a nie w trakcie. 

Ocena 5,5/6

15 komentarzy:

 1. Ja mam w domu 'Rytuał'. Zastanawiam się czy warto. Od roku przymierzam się do tej pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna ciekawa pozycja do przeczytania. Tylko nie wiem, kiedy znajdę na to wszystko czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może mi się spodobać :) Chyba ją widziałam w bibliotece, jak pojadę następnym razem, to wypożyczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze tej serii nie miałam w rękach ale z chęcią to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej serii, chętnie się z nią zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi tak jak lubię, a zachęcasz to zapisuję tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa okładka ;) Przeczytam jak tylko wpadnie w moje ręce.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam autora i nawet nie słyszałam, chetnie sięgnę, bo lubię ten gatunek, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. lubię kryminały i ofertę Soni Draga. całość może mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie słyszałam o niej, ale zapowiada się nieźle :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowałaś mnie! Muszę poszukać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem skłonna skusić się na nią

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!