piątek, 4 maja 2012

Pop Babylon. Kulisy showbiznesu - Imogen Edwards - Jones & Anonim

 Dzięki tej książce łatwiej zrozumieć co przeżywali Michael Jackson, Amy Winehouse, Whitney Houston i setki innych artystów, których zniszczył showbiznes.
Pop BABYLON, nowa książka autorki bestsellerów Hotel Babylon, Air Babylon i Fashion Babylon, jest bezkompromisowym, pozbawionym pruderii spojrzeniem na przemysł muzyczny. Właściciel podupadającej londyńskiej agencji muzycznej wpada na pomysł stworzenia boysbandu. Wielka kariera zespołu jest zaplanowana z góry, choć jego członkowie, wyłonieni w castingu, niekoniecznie potrafią śpiewać i tańczyć.
Pop Babylon zabiera czytelnika w podróż po skrzętnie skrywanych zakamarkach świata, którym rządzą pieniądze i narkotyki, a talent wcale nie jest najważniejszy. Wartka akcja, doskonale zarysowane postacie, szokujące, prawdziwe historie ze świata muzyki sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.

Naszym narratorem w książce jest mężczyzna, którego lata świetności kariery minęły. Pracuje jako manager gwiazd, lecz jego podopieczni od jakiegoś czasu nie przynoszą mu wielkich zysków. Postanawia to zmienić. Organizuje przesłuchania i wyłania osoby do boysbandu, który ma być wielkim sukcesem. Teraz nie mała łatwa droga przed nimi. Bohater, który w branży jest od dwudziestu lat zna wiele sekretów wielu imprez, gwiazd, producentów muzycznych, managerów i które z wielką chęcią o nich wspomina i nam opowiada.

O książce ,,Pop Babylon" jedno stwierdzenie każdy zastosuje, kto ją przeczyta, a mianowicie, że szokuje. Jak zachowują się gwiazdy i jej otocznie wywrze na nie jednym zdziwienie. Jeśli chcecie się dowiedzieć co się dzieje za kulisami imprez takich jakBrit Awards, to jest to idealna książka dla was. Zastanawialiście jak jest produkowany X-Factor, po tej książce będą rozwiane wszystkie wasze złudne myśli. 

Przy tej książce na pewno nie można się nudzić. Dostarcza pikantniejsze szczegóły za pikantnymi, które rozwieją wiele złudnych scen, które widzimy w telewizji, czy możemy przeczytać w prasie. Oprócz tego dowiemy się jak działa praca managera i po co on tak na prawdę jest potrzebny. 

,,Pop Babylon" będzie idealną pozycją dla ludzi, którzy uwielbiają świat muzyki i jego gorące plotki. Można dowiedzieć się z niej na pewno jak funkcjonuje taki świat i jak narkotyki, sex, pieniądze się  liczą w tej branży.

Ocena 4,5/6 
Za książkę serdecznie dziękuję!!
 

4 komentarze:

 1. Mam ją i coraz bardziej się do niej przekonuję. Jestem ciekaw pewnych smaczków ze świata show-biznesu ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wcześniej nie słyszałam o tej książce i na razie raczej nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostałaś oTAGowana :) Informacje na moim blogu.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!