poniedziałek, 21 maja 2012

Reckless. Kamienne ciało - Cornelia Funke

Jakub Reckless przez wiele lat żył po drugiej stronie lustra. Znajdował schronienie i dom w świecie, w którym nawet najposępniejsze baśnie są rzeczywistością, a zaklęcie nimfy zamienia człowieka w kamień. Wędrował przez góry i puszcze w poszukiwaniu magicznych skarbów dla cesarzy i królów. Pewnego dnia Jakub popełnił błąd i pozwolił, aby na drugą stronę lustra przeszedł również jego młodszy brat Will. Teraz ciało Willa powoli zaczyna zamieniać się w nefryt. Jakub ma bardzo mało czasu na uratowanie brata. Znalezienie lekarstwa będzie wymagało sprytu, odwagi, a wręcz szaleństwa…Ojciec Jakuba Recklessa pewnego dnia zaginął. Chłopak w poszukiwaniu odpowiedzi zagląda do jego gabinetu, który stoi opuszczony i niedoglądany od roku. Natrafia tam na wskazówki, dzięki którym trafia do niezwykłego świata po drugiej stronie lustra. Tam spędza wiele czasu przez ostatnie dwanaście lat. Pechowo podczas jednej z ostatnich podróży podążył za nim młodszy brat, dla którego podróż ta skończyła się nieszczęśliwie. Teraz Will zmienia się w nefryt, a Jakub poszukuje sposobu by go uratować.

Pierwszą rzeczą jaka mnie zachwyciła w tej książce była grafika. Sama okładka przyciągnęła moją uwagę podczas internetowych zapowiedzi, lecz to co znajdziemy w środku mnie zaskoczyło i absolutnie zachwyciło. Na stronie rozpoczynającego się rozdziału znajdziemy tekst otoczony rysunkiem. Co rozdział inny obraz, który zaciekawia czytelnika by teraz jego oczy spoczęły na grafice, a nie tylko tekście. 

,,Kamienne ciało" czyta się przed wszystkim z zaciekawieniem poznania czego innego przez czytelnika. Osobiście jeszcze nie spotkałam się, żeby bohater przechodził przez lustro, więc miałam tu wątek, w który uważnie się wczytywałam, by poznać o nim najwięcej szczegółów. Świat po drugiej stronie lustra został świetnie wykreowany.

Jakub Reckless jest bohaterem, który przypadł mi do gustu. Mimo iż uważam za dziwaczność chcenia przebywania w niebezpiecznym świecie, lecz może był dla niego bezpieczniejszy i spokojniejszy niż ten, w którym się urodził. Jakuba polubiłam za jego odwagę i poświęcenie się w imię brata, który teraz zapełniał jego wszystkie myśli.

Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuję!! 

8 komentarzy:

 1. Zachęciłaś mnie. Miałam obawy dotyczące tej książki, ale słyszę tyle pochlebnych opinii na jej temat, że musi być dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka książek tej autorki i bardzo polubiłam jej twórczość, szczególnie atramentową trylogię. Jeśli będzie okazji to tę powieść również z chęcią poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak będzie okazja to z chęcią się zapoznam z innym światem, tym zza lustra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O nieeee, a ja tej książki nie mam nooo. Teraz wiem, że muszę zdobyć! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się bardzo ciekawie. Jak tylko uda mi się ją zdobyć, od razu się za nią biorę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka, dobrze mi się ją czytało :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka dopiero przede mną, ale jestem jej co raz bardziej ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. też nie czytałam niczego o lustrze, ale obawiam się, że wyrosłam już podobnych historii.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!