środa, 2 maja 2012

Ruchome piaski - Emily Rodda

Lief, Barda i Jasmine odnaleźli już trzy z siedmiu magicznych klejnotów ukrytych przez złego Władcę Mroku - topaz, rubin i opal. Teraz wyruszają po następny na niebezpieczne Ruchome Piaski, pełne dziwnych i złowrogich stworów. Aby się tam dostać, muszą wystartować w turnieju, którego stawką jest nie tylko zwycięstwo... Czy uda im się dotrzeć do Ruchomych Piasków i pokonać zazdrosnego strażnika czwartego klejnotu?


Pas Deltory zawiera siedem klejnotów od siedmiu plemion, które się zjednoczyły i pokonały ciemności, które nad nimi ciążyły i miały zostać one bezpieczne póki istniał chroniący ich Pas Deltory. A nim opiekowali się rodzina królewska. Teraz został zniszczony, lecz znaleźli się śmiałkowie, którzy wyruszyli by znaleźć jego klejnoty.

Lief, Barda, Jasmine znaleźli i wywalczyli już trzy klejnoty do Pasa Deltory. Są to topaz, czyli wiara, rubin na szczęście i opal dający nadzieję. Teraz wyruszyli w poszukiwanie czwartego do miejscowości o nazwie Ruchome piaski, gdzie czekają na nich kolejne zaskakujące przygody.

,,Ruchome piaski" tak jak i cała seria ,,Pas Deltory" jest napisana w sposób przy którym nie da się nudzić. Otóż znajdziemy w niej ciąg akcji, który przyciąga uwagę czytelnika i który potrafi wciągnąć w swój świat na moment, by przeżyć wraz z bohaterami bardzo fajną przygodę, bo co to by było, żeby przy poszukiwaniu klejnotów, które mają wyzwolić państwo od mrocznej siły, nie było niebezpiecznych i ciekawych przygód.

Co ważniejsze książka przedstawia nam przyjaciół, którzy mimo tego, że nie znają się długo, to są zdolni do poświęcenia życia dla towarzysza. Pomimo różnego wieku, płci, miejsca wychowania potrafią trzymać się razem i w odpowiedni sposób pomóc koledze w jego słabych chwilach. 

,,Pas Deltory" jest to seria, która składa się z ośmiu części, z czego cztery możemy znaleźć w nowej, cudnej oprawie graficznej, nie należy się przerażać tylko ochoczo i z zaciekawieniem po nią sięgać. Jedyną wadą jaką znalazłem jest jej skromna objętość, gdyż bardzo szybko roztajemy się przy spotkaniach z bohaterami.


Ocena 5,5/6
Za książkę bardzo dziękuje!!

4 komentarze:

 1. Jak zawsze potrafisz mnie przekonać do książki:)))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością zapoznam się z tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli kiedyś znajdę trochę wolnego czasu to z chęcią zapoznam się z tą serią. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!