środa, 16 maja 2012

Z ukrycia - Erica Spindler

Trzy nastoletnie przyjaciółki, Andie, Julie i Raven, wspólnie podglądają tajemniczą parę kochanków. Niewinna ciekawość dziewcząt przeradza się z czasem w mroczną obsesję. Fascynacja perwersyjną erotyczną grą popycha je do działań, na które nigdy wcześniej nie starczyłoby im odwagi. Pewnego dnia podglądana przez nie kobieta ginie okrutną śmiercią, a jej kochanek znika… Policji nie udaje się ustalić jego tożsamości, a śledztwo w sprawie morderstwa kończy się fiaskiem.

Piętnaście lat później Andie, Julie i Raven otrzymują anonimowy list z pogróżkami. Od kogoś, kto doskonale wie, dlaczego tak bardzo chciałyby zapomnieć o przeszłości. Ich przyjaźń i wzajemne zaufanie zostaną wystawione na najcięższą próbę, a morderca uderzy jeszcze raz…

Piętnaście lat temu Andie, Julie, Raven były najlepszymi przyjaciółkami, każda inna, lecz świetnie się dogadywały i spędzały ze sobą każdą chwilę. Rodzice Andie właśnie się rozchodzą, dziewczyna bardzo to przeżywa, przyjaciółki jak zawsze są dla niej wielkim wsparciem. Ojciec Julie jest bardzo surowy dla dziewczyny, dla niej przyjaciółki także są wielką opoką. Raven, wychowywana przez ojca, potrafi zrobić wszystko dla przyjaciółek. Pewnego dnia dziewczyny słyszą muzykę z opuszczonego domu. Postanawiają się temu przyjrzeć. Na ich oczach dochodzi do tragedii, śmierci kobiety. Jednak śledztwo nie przyniosło skutku. Teraz po wielu latach sprawa znów gości w ich życiu. Czy przyjaciółki są bezpiecznie i nie mają sie czego obawiać?

,,Z ukrycia" jest to książka, która przez cały czas utrzymuje czytelnika w nastroju ciekawości i fascynacji dziejącymi się wydarzeniami. W wielu sytuacjach książka potrafi sprawić, że przebiegną ciarki po ciele. Rozwój wydarzeń sam w sobie także zaciekawi czytelnika oraz na pewno zaskoczy pozytywnie. Miałam już raz przyjemność czytanie książki pani Spindler i wiedziałam, że ta autorka potrafi pozytywnie zaszokować czytelnika swoją pomysłowością na historie dziejącą się w książce. A rozwikłanie sprawi zadziwi każdego czytającego.

Książkę czyta się bardzo szybko i w pełnym skupieniu na wydarzeniach. Wciągnęła mnie tak, że zapomniałam o tym, co planowałam zrobić jeszcze tego dnia, a w ostatnim czasie rzadko spotykałam takie książki. Jest to już trzecie wydanie tej książki w Polsce, z czego bardzo się cieszę, gdyż dzięki temu mogłam ją poznać i się zakochać w lekturze jak i  w stylu, który prowadzi autorka.

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

3 komentarze:

Dziękuję!!