środa, 9 maja 2012

Wiedźma - Nancy Holder, Debbie Viguie

Kiedy rodzice Holly Cathers giną w tragicznym wypadku podczas spływu wzburzoną rzeką, wydaje się jej, że życie legło w gruzach. Wyrwana z rodzinnego domu w San Francisco, przenosi się do Seattle i zamieszkuje z ciotką Marie-Claire oraz bliźniaczkami – Amandą i Nicole. Zdumiona niezwykłymi przygodami, które przytrafiają się jej w nowym miejscu, Holly stopniowo zapomina o bólu po stracie najbliższych. Odkrywa na przykład, że jej ukochana kotka o imieniu Bast może spełniać życzenia. Sparaliżowana strachem widzi, jak ogromny sokół atakuje jej przyjaciółkę Niespodziewanie zakochuje się
w tajemniczym nieznajomym.
Zgłębiając mroczną przeszłość swojej rodziny, wkracza
w niebezpieczny świat magii, sekretów i intryg. Przeczuwa,
że niebawem będzie musiała stawić czoło przeznaczeniu, jednak rola, jaką przyjdzie jej odegrać w odwiecznym sporze pomiędzy rodami Cahors i Deveraux, przejdzie jej najśmielsze oczekiwania.
Michael Deveraux jest czarnoksiężnikiem oraz samotnym ojcem wychowującym dwójkę synów. Wiele lat temu, kiedy jego dzieci było w wieku przedszkolnym poznał matkę bliźniaczek Marie-Claire. Odkrył, że pochodzi ona z rodu Cahors, największego wroga jego rodziny, lecz ona nie zna swojego pochodzenia oraz nie wie, że drzemie w niej magia. Po kilkunastu latach intrygi Michael postanawia w końcu zamordować znajomą oraz jej córki, lecz mu się to nie udaje. W tym czasie Holly, bratanica Marie-Claire traci rodziców i zamieszkuje w ciotki. Mimo, że niecny plan czarnoksiężnika nie uległ realizacji, dowiedział się o kolejnym członku rodu, którego teraz także pragnie zlikwidować.

Największym dla mnie plusem tej książki było to, że autorki bardzo szczegółowo opisują magię, zarówno złą i dobrą. Możemy spotkać się z szeroko opisanymi różnymi obrządkami, przygotowaniami do czarów, zwyczajów magicznych, co niezmiernie zaciekawia czytelnika, gdyż w końcu jest to książka o wiedźmach, więc ciekawie opisane wydarzenia oraz zwyczaje dotyczące magii dla czytelnika stają się bardzo ciekawe i przejrzyste do ich zrozumienia  czy też zafascynowania się  nimi.

Książka jest pełna intryg, kłamstw, sekretów, które potrafią, że czytelnik pragnie jak najszybciej dowiedzieć się kolejnych wydarzeń. Oprócz magicznych rytuałów, rodzin i ich kłótni oraz prób złagodzenia konfliktu, mamy bohaterkę Holly. Wyjątkową dziewczynę, która właśnie straciła rodziców i najlepszych przyjaciół i która próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji, a mianowicie stopniowo zaczyna odkrywać magię. Ta droga jest fascynująca, a zarazem niebezpieczna, czy uda się jej tę drogę pokonać pozostając z życiem? Tego musicie się dowiedzieć sami.

Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

9 komentarzy:

 1. Właśnie skończyłam ją czytać i mam podobne odczucia jak ty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem sobie odpuszczę. Nie moje klimaty, choć recenzja brzmi ciekawie. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i również mi sie spodobała ^^ Czekam na kolejne części *.*

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę mam w planach i mam nadzieję, że niedługo ją przeczytam. Czuję się zachęcona! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cały czas mam nadzieję, że w końcu wpadnie w moje ręce, ale na razie los mi nie sprzyja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka idzie do mnie pocztą, więc wkrótce się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ją w planach, gdyż dużo pochlebnych opinii na jej temat ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam wiele dobrego o tej pozycji i chociaż na początku nie byłam nią zainteresowana, teraz jestem. Uwielbiam intrygi i sekrety w powieściach, dlatego poszukam i przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!