środa, 17 października 2012

Głębia - Tricia Rayburn

Odkąd Vanessa Sanda odkryła, kto zamordował jej siostrę, a wszystko, co wiedziała o swojej rodzinie, okazało się kłamstwem, jej świat runął. Osobiste problemy bohaterki przestają jednak mieć znaczenie w obliczu powrotu żądnych zemsty istot z Winter Harbor. Teraz Vanessa musi zmierzyć się z przeszłością i zaakceptować fakt, że jest dokładnie taka sama jak one - równie kusząca i równie niebezpieczna...Vanessa straciła siostrę w tragiczny sposób. Po jej wypadku w Winter Harbor doszło do kilku innych przykrych wydarzeń. Jednak trójka nieustraszonych, młodych ludzi podołała zadaniu jakim było dowiedzenie prawdy, która nie okazała się jednak dla uszu wszystkich ludzi. Tylko nieliczni poznali prawdę. Dla Vanessy nie był to najlepszy czas. Poznała prawdę o swoim pochodzeniu, która była dla niej nie małym szokiem. Teraz musi sobie przyswoić nową sytuację, lecz na już niełatwej drodze pojawiają się nowe problemy do pokonania. 

Pierwszą część serii ,,Syreny" wspominam bardzo miło. Rozmyślając o niej przypomina mi się ta tajemniczość, zagadki jakimi była otoczona. I tego też się spodziewałam po części drugiej. I czy to dostałam? Niestety nie. Cała zagadkowość tej części była słabsza i od początku do przewidzenia. Jednak czy gorsza znaczy zła? W jej przypadku na pewno nie. Jest na pewno dobra, lecz autorka o wiele bardziej popisała się w pierwszej części. 

Do serii z wielką chęcią powróciłam i bardzo przyjemnie mi się ją czytało, lecz gdybym miała wybierać książkę do odświeżenia wydarzeń wybrałabym część poprzednią. Przyglądając się z ogółu książka nie wiele się różni od poprzedniej. Znowu wracamy do świata, w którym żyją zabójcze syreny. Znowu spotykamy się z dziewczyną, która mimo życiowych rozterek potrafi uratować życie innych. I jest to miłe spotkanie, które z chęcią powtórzę w kolejnych częściach.

Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!

5 komentarzy:

 1. Niestety mnie druga część nie uwiodła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam pierwszej części, więc musiałabym najpierw zacząć od niej a dopiero później zapoznać się z jej kontynuacją. Zastanowię się więc jeszcze nad tym cyklem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się ta część nie podobała tak bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa tomy już za mną i czekam z niecierpliwością na trzecią część:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka jak i jej poprzedniczka pozostają jak na razie jedynie w sferze planów na... kiedyś tam :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!