poniedziałek, 1 października 2012

Johnny Depp.Sekretne życie - Nigel Goodall

Najnowsza biografia Johnny’ego Deppa zdradza kulisy powstawania filmów, w których wystąpił oraz najciekawsze sekrety z życia aktora.

Johnny Depp:
- nie znosi oglądać filmów, w których zagrał
- ma w swoich żyłach indiańską krew
- jest ulubionym aktorem mistrza czarnego humoru Tima Burtona
- otrzymał trzy nominacje do Oscara i siedem do Złotego Globu
- wziął udział w kilku teledyskach, m.in. Toma Petty’ego, The Lemonheads, Shane’a MacGowana i zespołu The Pogues
- gościnnie wystąpił na scenie jako gitarzysta m.in. z Oasis, Iggym Popem, Marilynem Mansonem, Vanessą Paradis
- twierdzi, że gdyby nie był aktorem, pisałby muzykę lub malował obrazy


John Christopher Dep II pojawił się w domu Johna Deppa i Betty Sue jako czwarte dziecko. Dzieciństwo ten chłopak miał niezwykłe. Wcześnie zaczął życie buntownika. Palenie, seks, narkotyki w wieku czternastu lat nie robiły na nim już żadnego wrażenia. Były po prostu normalnością. Jego marzeniem było zostanie muzykiem, lecz nie dawało mu to za wielkich korzyści pieniężnych, więc przerzucił się na aktorstwo, by w bardzo szybkim czasie stać się idolem wielu nastolatek, a trochę dłuższym podziwianym aktorem nie przez jedną osobę z branży.

Bardzo trudno jest mi ocenić tę książkę, gdyż z wielkim zaciekawieniem mi się ją czytało. Nigdy przedtem nie miałam okazji by dowiedzieć się czegokolwiek o Deppie, gdyż nie czułam takiej potrzeby by zagłębiać w jego życie. Podziwiam jego kilka ról i sądzę, że mało aktorów by sprostało radę, lecz nie byłam ciekawa do tej pory by poznać jego życie osobiste. Lecz gdy niedawno natrafiła się okazja przeczytania jego biografii sięgnęłam po nią z wielkim entuzjazmem. I śmiało mogę stwierdzić, że niektóre fakty wywarły na mnie ogromne wrażenie. A obok niektórych przeszłam obojętnie. Lecz nie wiem dlaczego, bardzo ciężko czytało mi się  tę książkę. Zawsze mam problem z przełknięciem biografii, mimo początkowego zapału.

Mimo, że z trudem brnęłam przez tę książkę, to nie żałuję, że poświęciłam na nią czas. Możliwość poznania życia prywatnego oraz historii związanych z rolami filmowymi Johnny'ego Deppa rekompensuje tę wadę, która momentami była dla mnie bardzo ciężka. Myślę nawet, że w przyszłości chętnie wrócę do tej książki by przypomnieć sobie jeden z wielu fragmentów, które mi się spodobały. Muszę przyznać także, że mimo niemałych rozmiarów i trudności w czytaniu książkę tę przeczytałam naprawdę szybko. Myślę, więc że każdy kto interesuje się tą pozycją nie będzie zawiedziony, kiedy ją skończy. 

 Ocena 4,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!
 

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam gre tego aktora, a nie jestem az takim wielkim fanem, zeby zaglebiac sie w jego biografie ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, jak zazdroszczę - wszak to Johnny :D Choć nie jestem fanką biografii, to akurat o nim bym z chęcią poczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. O Deppie to bym mogła poczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię Johnnego, a ta książka nęka mnie już od jakiegoś czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Specjalnie szukać jej nie będę, ale jak dostanę ją w prezencie lub przypadkiem znajdzie się w mojej biblioteczce, chętnie dam jej szansę:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ahh uwielbiam Johnnego Depp'a! Książkę z chęcią zobaczyłabym na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym razem jednak spasuje, gdyż praktycznie wcale nie kojarzę Johnnego Depp'a, dlatego nie interesuje mnie zbytnio jego biografia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Deep owszem gra dobrze, ale ja z nim nie szaleję. W ogóle rzadko podzielam powszechny zachwyt nad czymkolwiek. Dlatego też nie sięgnę po jego biografię.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!