piątek, 5 października 2012

Śladem zbrodni - Tess Gerrirsen

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę.

Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci…

Beryl z bratem Jordanem mieszkają u wuja od dwudziestu lat, czyli od czasu kiedy zginęli ich rodzice zginęli w Paryżu. Teraz kobieta dowiaduje się, że przyczyną śmierci nie było morderstwo tylko samobójstwo ojca i wcześniejsze zamordowanie matki. Zszokowane rodzeństwo nie chce w to uwierzyć i wyrusza w misję do Francji, by dowieść prawdy i znaleźć prawdziwego zabójcę. Do ich misji przyłącza się wywiad francuski, by zadbać o ich bezpieczeństwo, a wraz z nimi były agent CIA, od którego Beryl nie może się od pędzić. 

Trudno jest mi zacząć napisać cokolwiek o tej książce, gdyż tak szybko się skończyła, że jeszcze nie mogę uwierzyć, że ta książka jest taka krótka i tak szybko się ją czyta, a naprawdę robi się to w błyskawicznym tempie przy którym możemy się nie zorientować, że to już koniec i poszukiwać dalszych kartek książki. Możliwe też jest zdarzenie, że zapomnimy ją ocenić, gdyż nie zdążymy.

Mimo szybkiego końca autorka zdążyła zamieścić w książce ,,to coś" co przyciągnie do niej nie jednego czytelnika. ,,To coś" sprawi, że czytelnik nie odłoży książki z rąk póki nie dowie się prawdy, a autorka bardzo długo utrzymuje czytelnika w niepewności, co robi w sposób pozytywnie przyswajalny przez czytelnika. Oprócz śledztwa jakie prowadzi rodzeństwo bohaterów mamy inne watki, które zwrócą uwagę odbiorcy i sądzę, że polubi ich śledzenie, gdyż tak było ze mną. Spędziłam przy tej książce w pełni satysfakcjonujący czas tylko żałuje, że taki krotki. Zawsze mogę się pocieszyć innymi pozycjami tej autorki.


Ocena 5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!!
 

11 komentarzy:

 1. Muszę w końcu zapoznać się z twórczością tej autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tę autorkę a jej książka dostaje tak wysokie noty, że muszę przeczytać:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno miałam okazję ją przeczytać i miło wspominam:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Tess Gerritsen nigdy nie odmawiam. Uwielbiam jej thrillery medyczne i romantyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo tak, bardzo chcę przeczytać *_*

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak będzie mi dane to się zapoznam, brzmi baaardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Po raz kolejny skladam deklaracje, ze chetnie w wolnej chwili przeczytam te ksiazke :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czuję się przekonana, zeby po nią sięgnąć! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam ,,Śladem zbrodni'' i bardzo sobie chwalę tę książkę. Świetna, emocjonująca powieść.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam twórczość tej autorki. Zwłaszcza thrilery. Jednak tę książkę również mam w planach i już nie mogę się doczekać kiedy do mnie dotrze. Chociaż jest to jedna z pierwszych jakie autorka napisała.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!