środa, 24 października 2012

Magiczna gondola - Eva Voller

Siedemnastoletnia Anna spędza wakacje w Wenecji. Podczas jednego ze spacerów jej uwagę przykuwa czerwona gondola. Dziwne. Czyż w Wenecji wszystkie gondole nie są czarne? Gdy niedługo potem Anna wraz z rodzicami ogląda paradę historycznych łodzi, zostaje wepchnięta do wody – a na pokład czerwonej gondoli wciąga ją niewiarygodnie przystojny młody mężczyzna. Zanim dziewczyna zejdzie z powrotem na pomost, powietrze nagle zacznie drżeć i świat rozpłynie się Annie przed oczami.
Anna ma za rodziców szanowanych naukowców. Podczas rozmów z nimi nigdy nie przywiązuje uwagi do pracy ojca archeologa. Jednak wtedy jeszcze nie wiedziała, że za niedługo będzie tego żałować. Teraz spędza czas w Wenecji i próbuje w ciekawy sposób spędzić ten czas. Nie zawsze się jej to udaje. Jednak pewnego dnia udaje się jej doświadczyć czegoś niezwykłego, a mianowicie widzi czerwoną gondolę, a przecież w Wenecji wszystkie gondole muszą być czarne. To właśnie ta gondola i pewien nieznajomy przy drugim spotkaniu przysporzą jej kłopoty. I to niemałych. Zabiorą ją w przeszłość.

Zanim nadszedł mój czas na tę książkę w internecie zdążyłam przeczytać dużo pozytywnych recenzji o niej. Spodziewałam się, więc że to spotkanie będzie jak najbardziej udane. I też się nie pomyliłam, lecz o tym za chwilę. Niestety na samym początku lektury przeraziłam się. Czym? Otóż zachowaniem bohaterki, które wytwarzało we mnie negatywne odczucia. Całe szczęście, że kobieta zmienną jest i tak też było w przypadku Anny, która po pewnym czasie zamazała swoje negatywne zachowanie całkiem przyzwoitą dawką pozytywnych emocji. 

,,Magiczna gondola" potrafi w magiczny sposób oczarować czytelnika. Bardzo lubię czytać książki o podróżach w czasie i ta książka tylko potwierdziła moje przekonanie, że warto sięgać po książki o takiej tematyce. Niespotykana gondola, chłopak, przeszłość, miłość, niebezpieczeństwo i to wszystko w jednej historii, która z pewnością spodoba się niejednemu czytelnikowi. Książka mnie porwała w swój świat i sprawiła, że marzę teraz o podróży do Wenecji. Polecam!! 

Ocena 5,5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!!

14 komentarzy:

 1. miast Wenecji preferuję surowszą w klimacie północ, ale książka zapowiada się bardzo obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka czeka na półce więc cieszą mnie pozytywne opinie o niej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Już ostatnio prawie kupiłam ją w księgarni, ale w ostatnie chwili ię rozmyśliłam. Chyba jednak nie miałam racji ;) To już kolejna pozytywna recenzja, którą czytam, więc jak tylko nadarzy się kolejna okazja, przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja po twojej zachęcającej recenzji także zapragnęłam wybrać się do Wenecji, ale wiem, że to na chwilę obecną niemożliwe, dlatego chociaż wybiorę się do niej wirtualnie czytając ,,Magiczną gondolę''.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przeczytam, jeżeli wpadnie mi w ręce.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle zachęcających recenzji tej książki widzę, że po prostu mam niezmierną ochotę ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wlasnie przeczytalem te ksiazke i bardzo mi sie podobala :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem bardzo ciekawa tej książki, więc czekam, aż ją zdobędę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka jak dla mnie genialna!

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy będę miała okazję na pewno dam jej szansę:) A okładka bardzo przyciąga moje spojrzenie:P

  OdpowiedzUsuń
 11. Z niecierpliwością czekam na moment kiedy będę mogła przeczytać tę powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W ostatnim czasie tyle dobrego o niej słyszałam, że na pewno ją przeczytam niebawem:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety, pasuję - trochę nie w moim guście

  OdpowiedzUsuń
 14. Mogłaby być dobra jako lektura do autobusu, nie wykluczam, nie wykluczam... :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!