wtorek, 3 czerwca 2014

Między teraz a wiecznością - Marie Lucas

A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć…? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje… Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.

Po książki z serii wydawniczej ,,Poza czasem" sięgam na ślepo. Nie muszę nawet czytać opisu, gdyż do tej pory się nie zawiodłam na pozycjach dobranych do tej serii. Tak, więc nie miałam żadnych obaw przed sięgnięciem po książkę ,,Między teraz a wiecznością". Czy na pewno słusznie postąpiłam? A może po raz pierwszy się zawiodłam? Tego dowiecie się w kolejnych linijkach. 

Na początku zaskoczyło mnie to, że nie potrafiłam znaleźć elementu, który by tę książkę zaliczył do serii ,,Poza czasem". Jednakże po pewnym czasie, tym chyba najnudniejszym w książce, pojawia nam się składnik i wszystko staje się jasne. O ile miałam okazję przeczytać wiele książek o wampirach i podobnego typu stworzeniach, o tyle o duchach przeczytałam mało pozycji. Czytanie, więc książki ,,Między teraz a wiecznością" było dla mnie bardzo ciekawe, gdyż mogłam poznać wiele nowych szczegółów, mimo że nie mamy bezpośredniego kontaktu z tymi istotami.  

Spotkanie z duszami, z osobą, która z nimi się kontaktuje było dla mnie niezwykle przyjemnym i ciekawym przeżyciem. Mam wrażenie, że polubiłam Nikiego tylko za to, że wprowadził mnie w ten świat. Wątek fantastyczny był naprawdę bardzo dobry, jednakże nie obeszło się bez wad. Co prawda zauważyłam tylko jedną, lecz bardzo irytująca. Nasi główni bohaterowie to Feliks, Niki i Julia. Trójkąt, którego nie mogły obejść miłosne dylematy. W relacji tych bohaterów nie znajdziemy nic nowego, czy świeżego. O ile w wielu książkach bohaterowie idą utartymi, a nawet zdartymi do samego jądra Ziemi, ścieżkami, o tyle nigdy mnie one nie nudziły, zazwyczaj przechodziłam obok nich obojętnie, a czasem nawet z zaciekawieniem. Niestety w tej książce strasznie zaczynałam się denerwować, gdy tylko zaczynałam czytać o ich miłosnych problemach. Nie wiem czy te fragmenty aż tak źle zostały napisane, niemniej źle mi się je czytało. A może to tylko przesyt trójkątami miłosnymi?

Ocena 5/6

16 komentarzy:

 1. Jestem bardzo jej ciekawa, teraz posiadam inne lektury z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też bardzo lubię serię "Poza czasem" więc chętnie sięgnę po ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. i znów ciekawie się zapowiada, muszę w końcu sięgnąć po książki "Poza czasem" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę się zapoznać z tą książką!

  OdpowiedzUsuń
 5. okładka piękna, ale sama historia mnie jednak nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka jak zawsze świetna w serii Poza czasem, ale wgl nie spodziewam się niczego niesamowitego, jednakze dalas mi nadzieje na dobrą ksiazke;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym ją przeczytała. Już od dawna mam na nią wielką ochotę. Mam nadzieję, że będzie w moim guście. No cóż, być może tak będzie :3

  Pozdrawiam Serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, marzę od tej książki, odkąd tylko przeczytałam opis i zobaczyłam okładkę. No i recenzja, rewelacyjna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam tę książkę w planach, ale ten trójkąt miłosny trochę mnie od niej odrzuca. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem jeszcze pewna co do tej serii, ale chyba dam jej kiedyś szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię egmontowe książki z tej serii, wiec najprawdopodobniej i po tą sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja chyba sobie podaruję... ostatnio szukam czegoś w miarę oryginalnego, ta ksiązka nie wydała mi się taka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka piękna, a z książki na razie zrezygnuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Mimo wszystko ja jestem zaciekawiona tą książką i chętnie ją poznam bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba jednak spasuję ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam tę książkę na uwadze, więc jeśli nadarzy się okazja to przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!