poniedziałek, 16 czerwca 2014

Upadłe damy II Rzeczpospolitej - Kamil Janicki

Morderczynie, oszustki, dzieciobójczynie, szantażystki, burdelmamy i przywódczynie gangów. Bezradne i doprowadzone do rozpaczy ofiary czy po prostu brutalne i złe zbrodniarki? Historie zebrane w tej książce opowiadają o kobietach, które nie chciały ulec losowi, nawet jeśli oznaczało to wejście na drogę przemocy i okrucieństwa. 
Nigdy nie ukrywałam tego, że o historii wiem mało. Nie lubię o niej czytać, czy też o niej słuchać. Jednak po książki z serii ,,Prawdziwe historie" wydawane przez Wydawnictwo Znak nie potrafiłam się powstrzymać by nie sięgnąć. Historie kobiet opisywanych na stronicach książek bardzo mnie zaciekawiły choć o nich nigdy wcześniej nie słyszałam. 

Oprócz ładnej okładki i ogólnej prezentacji książka posiada także ciekawe historie. Do tej pory spotykałam się bardziej z biografiami. ,,Upadłe damy II Rzeczpospolitej" mnie zaskoczyły, gdyż oprócz tych bardziej biograficznych stron mamy tu także opis zbrodni, śledztw, wyroków. Książka udowadnia, że kobiety żyjące w II Rzeczpospolitej potrafiły dopuścić się okropnych czynów takich jak morderstw, oszustw, szantażów czy też prowadzenia burdelu. 

W książce ,,Upadłe damy II Rzeczpospolitej" zajdziemy historie siedmiu kobiet. Jedne są interesujące, inne trochę mniej. Te historie potrafią wywołać emocje. Nie raz czułam szok, niedowierzanie, myśli ,,Jak ona mogła to zrobić", czy też czasem nawet zrozumienie. Polecam tę książkę fanom nie tylko historii, ale i również osobom, które lubią czytać kryminały. W tej pozycji znajdziemy kryminalne historie, lecz są one prosto z życia wzięte, więc mogą wywołać większą gęsią skórkę. 

Ocena 5/6

9 komentarzy:

 1. Tym razem tematycznie książka nie wpasowała się w mój czytelniczy gust, zatem nie będę się zmuszać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobny stosunek do historii co Ty, jednak powoli przekonuję samą siebie, że historia może być czymś ciekawym. Na pewno przeczytam, mimo że wrażliwiec ze mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawdziwe historie od zawsze napawały mnie dreszczykiem emocji a XX wiek to już w ogóle bardzo mnie ciekawi :) Myślę, że jeśli wpadnie mi w rączki to przeczytam ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie moja tematyka i mimo pięknej recenzji, wybacz, nie sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie przepadam za takimi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też o historii wiem mało. Mam pewne tematy, którymi się interesuję, jak druga wojna światowa, czy rola kobiet, więc to książka na pewno dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uwielbiam historię, dlatego sądzę, że ta historia będzie dla mnie idealna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książkę pożyczyłam od przyjaciółki. Jestem jej ogromnie ciekawa :) Poza tym lubię tę serię wydawnictwa Znak :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!