poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Mroczny welon - Linda Howard

Jaclyn Wilde zawodowo zajmuje się organizacją ślubów i wesel. Lubi swoją pracę, ale Carrie Edwards to panna młoda z piekła rodem – jej ataki złości są równie irracjonalne, jak stawiane przez nią wymagania. Do wymiany obrączek ani pocałunku małżonków jednak nie dochodzi, a przygotowania do eleganckiej uroczystości przerywa zabójstwo.

To Carrie zostaje brutalnie zamordowana. Niemal wszyscy – od cukierniczki robiącej torty i fl orysty, po sprzedawczynię sukien ślubnych i krawcową szyjącą suknie dla druhen – mieli własne powody, by życzyć śmierci niedoszłej pannie młodej. W grupie podejrzanych jest również Jaclyn. Prowadzący sprawę detektyw Eric Wilder stwierdza, że ma zbyt wiele dowodów i zbyt wielu podejrzanych. W dodatku jeszcze przed zabójstwem spędził z Jaclyn bardzo namiętną noc. Między nimi iskrzy coraz bardziej, a tymczasem bezwzględny morderca jest niebezpiecznie blisko.

Jaclyn Wilde razem z matką prowadzi firmę zajmującą się organizowaniem różnych imprez.  W większości przypadków są to śluby i z niekiedy bardzo wybrednymi pannami młodymi. Lecz Jaclyn stosuje profesjonale podejście nawet do najbardziej wybrednej Carrie, która potrafi zmienić zdanie z dnia na dzień, gdy już dana sprawa jest załatwiona. Po pełnym bardzo męczącym dniu Jaclyn wybrała się do baru, gdzie spotyka Erica Wildera, z którym spędza upojną noc. Teraz Carrie nie żyje, Jacklyn jest podejrzana o zbrodnię, a Eric prowadzi śledztwo w tej sprawie.

,,Mroczny welon" jest to książka pełna zaskakujących wydarzeń. Główna bohaterka to bizneswoman z klasą o którą nic się nie podejrzewa, lecz napotkanie Erica odkrywa przed czytelnikami zaskakujące oblicze organizatorki imprez. A popełniona zbrodnia zainteresuje do śledzenia jej rozwikłania nie jednego czytelnika.

Jest to książka dopełniona humorem, który idealnie pasuje do całej prowadzonej sytuacji i który na pewno przypadnie do gustu dla czytelnika. Natomiast morderstwo, śledztwo dodaje książce tajemniczość, zagadkę, którą czytelnik próbuje z każdą stroną rozszyfrować i które zakończenie będzie zaskakujące i nieprzewidywalne. W książce znajdziemy także romans, bo co to by było warte morderstwo jeśli w tle nie byłoby wątku miłosnego. Uczucia jakie rozwijają się między Wilde, a Wilderem zostały przez autorkę bardzo dokładnie opisane i które skomplikowanie jest przyjemne do śledzenia.

Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

4 komentarze:

 1. Ho ho, opis bardzo zachęcający, może się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja zachęcająca, opis ciekawy, więc czemu nie:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawie :) Wydaje mi się, że ta książka przypadnie mi do gustu.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam już wiele dobrego na temat tej autorki, dlatego Mroczny welon chętnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!