piątek, 27 lipca 2012

Burza - Julie Cross

Rok 2009. Dziewiętnastoletni Jackson Meyer jest zwyczajnym nastolatkiem, studiuje, ma dziewczynę... i potrafi podróżować w czasie. Lecz ta umiejętność nie ma nic wspólnego z tym, co ogląda się w filmach – jego skoki
nie zmieniają teraźniejszości ani nie powodują żadnych zakłóceń w Kosmosie.
Nadchodzi jednak dzień, gdy nieznajomi mężczyźni napadają na Jacksona i jego ukochaną Holly, a podczas brutalnej szarpaniny dziewczyna zostaje poważnie ranna. Przerażony i spanikowany Jackson cofa się do roku 2007, lecz ten skok okazuje się inny niż wszystkie. Chłopak zostaje uwięziony w przeszłości.
Jackson, chcąc uratować Holly, nie ustaje w rozpaczliwych próbach odnalezienia drogi powrotnej do swojego czasu, lecz po serii niepowodzeń godzi się z losem i postanawia dowiedzieć się więcej o swoich umiejętnościach. Jednak ludzie, którzy strzelali do Holly w roku 2009, depczą
mu po piętach. Wrogowie Czasu nie cofną się przed niczym, aby wcielić młodego podróżnika w swoje szeregi. Przystąpi do nich albo zginie.Jackson wiedzie życie szczęśliwego nastolatka. Bezproblemowo studiuje, jest szaleńczo zakochany i potrafi podróżować w czasie, co w tym momencie jest jego największym problemem oraz zagadką. Pewnego dnia zaskakuje go dwójka obcych mężczyzn, którzy chcą gdzieś go zabrać, lecz ona nie jest łatwy i wszczyna szarpaninę, która nie kończy się dobrze. Holly zostaje postrzelona, a on w przypływie paniki przeskakuje do 2007 roku. Coś jest nie tak, nie da rady wrócić do swojej rzeczywistości, a mężczyźni, którzy na niego napadli mówili jakby wiedzieli o jego niezwykłej umiejętności. 

,,Burza" jest książką o której śmiało można powiedzieć, że wciąga w swój świat. Gdy siadałam by poczytać sobie jej treść nie mogłam się od niej oderwać, mimo iż wiedziałam, że mam inne sprawy do załatwienia. Ostrzegam, więc by każdy czytelnik zasiadający do lektury poprzednio wygospodarował sobie czas na przeczytanie całej jej zawartości za jednym podejściem, gdyż gdy zacznie podróżować w czasie wraz z bohaterem może nie chcieć wrócić do teraźniejszości.

W książce nie znajdziemy nic skomplikowanego, jest to lekka lektura, która może poruszyć nawet twarde serce. Jest to pozycja, którą czyta się bardzo przyjemnie i z myślą ,,szybko muszę poznać co dalej". Przed jej przeczytaniem warto także zaznajomić się z ,,Jutro jest dzisiaj", gdyż znajdziemy w niej kilka szczegółów, które mogę się przydać podczas czytania ,,Burza".

Książka ,,Burza" nie jest książką idealną. Posiada wadę, którą trudno wybaczyć, a mianowicie posiada tylko marne czterysta stron. I kiedy już wsiąkamy w bieg jej wydarzeń, może niespodziewanie się skończyć pozostawiając po sobie uczucie niedosytu, które nie może dłużej czekać na kolejną część. 

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

10 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie ją przeczytam. Ostatnia recenzja mnie zniechęciła, Ty natomiast zachęcasz, więc najlepiej będzie jak jednak przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytam takich książek ale życzę innym miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja czuję się zachęcona :D Mam książę na swojej liście życzeń :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam;(
  Muszę to zmienić;]
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta książka zgarnia póki co same pozytywne recenzje :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Chociaż słyszałam wiele dobrego - nie przeczytam, jakoś nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tę książkę mam już u siebie, więc ciesze się, że warto ją przeczytac ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chcę ją przeczytac! Nawet bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałabym się za nią zabrać! Zachęciłaś mnie, nie da się ukryć :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!