piątek, 20 lipca 2012

Uniesienie - Lauren Kate

„Uniesienie”, czwarta i ostatnia powieść z cyklu „Upadli”, to powieść Lauren Kate, na którą czekał świat.
Niebo jest ciemne od skrzydeł...
Niczym piasek w klepsydrze, Luce i Danielowi ucieka czas. Aby powstrzymać Lucyfera przed wymazaniem przeszłości, muszą odnaleźć miejsce, w którym aniołowie upadli na Ziemię. Za nimi podążają mroczne siły, a Daniel nie wie, czy uda mu się to przetrwać – przeżyć jedynie po to, by znów raz za razem ją tracić. Razem jednak muszą wziąć udział w epickiej bitwie, która skończy się martwymi ciałami... i anielskim pyłem. Jej skutkiem są wielkie ofiary i złamane serca. A Luce nagle wie, co musi się wydarzyć. Ponieważ jej przeznaczeniem było życie z kimś innym niż Daniel. Ich przekleństwo zawsze dotyczyło tylko jej – i miłości, którą odrzuciła. Wybór, jakiego teraz dokonuje, jest jedynym, który się liczy. Kto zwycięży w walce o Luce?
Oszałamiające zakończenie serii „Upadli”. Niebiosa nie mogą dłużej czekać.

Luce i Daniel w każdym wcieleniu się spotykają, łączy ich miłość, rozdziela wybuchowa śmierć Lucindy. Tym razem jednak przeżyła, podróżowała po swoich wcześniejszych wcieleniach by znaleźć sens wiecznej miłości do Daniela. Podczas niej odkryła niepokojąca plany Lucyfera, który chce wymazać całą historię dotyczącą Upadłych, która do tej pory powstała. Teraz wraz ze sprzymierzeńcami próbuje zebrać wszystkie anioły i odnaleźć miejsce Upadku, by powstrzymać Lucyfera. Wyrusza w podróż wraz z ukochanym szukając relikwii, które mają pomóc w misji. Podczas wyprawy dowiaduje się wiele, niepokojących prawd o sobie.

Kiedy zaczynałam czytać serię ,,Upadli", a nie było to dawno, byłam zachwycona pierwszą częścią. Wraz w kolejnymi przechodziłam przez różne poziomy zachwytu, czy też zawiedzenia. Lecz z całą pewnością mogę stwierdzić, że ostatnia część idealnie podsumowała wszystko, czego czytelnik mógł się dowiedzieć ze stronic książki. Po połączeniu miłością dwóch ludzi, wielu przeciwnościach, próbach przełamania klątwy nadszedł czas na wprowadzenie trochę niebezpieczeństwa, które to autorka świetnie zaplanowała i przeprowadziła.

Książkę ,,Uniesienie" czyta się z wielkim zaciekawieniem, ale to wiele osób może się domyślić, gdyż jest to seria, która uzbierała już nie małą grupę fanów. Na co, moim zdaniem, absolutnie zasłużyła. Czytelnik przy tej książce na pewno się nie nudzi, gdyż co róż odkrywa nowe ciekawe i zaskakujące fakty. Nie jest w prawdzie to książka idealna, znajdziemy w niej trochę niedoskonałości, które mogę czytelnika sfrustrować, ale każdy dla kogo całość przypadnie do gustu, zapewne chętnie przymknie na to oko. 

Ocena 6/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

7 komentarzy:

 1. Do tej pory przeczytałam aby dwie pierwsze części tej serii. Muszę jednak szybko rozejrzeć się za pozostałymi tomami, gdyż widzę po twojej recenzji, że dalszy cykl także zapowiada się rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dopadnę tom 2 i 3, to i czwartą część z chęcią sięgnę:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam tak różne opinie, że sama nie wiem... ale pewnie się skuszę ostatecznie, kocham Daniela :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przeczytałam tylko pierwszy tom.
  Chyba jednak nie sięgnę po kontynuacje;/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu nadrobić zaległości z tą serią, bo póki co przeczytałam tylko dwa pierwsze tomy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam dwie pierwsze części i jakoś mi się odechciało dalszych. Ta seria nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. serię mam dopiero w planach:)zapraszam także do siebie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!