poniedziałek, 16 lipca 2012

Gdy rozpęta się piekło - Cody Lundin

Ta książka przedstawia przerażający i brutalny świat, jaki znamy z gry Fallout, z filmu Mad Max czy z Drogi MacCarthy’ego. Przeżyją tylko nieliczni.
Jak uzdatniać wodę ze ścieku?
Jak przyrządzić „szczura z rożna”?
Jak w razie potrzeby zutylizować zwłoki?
Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby przetrwać, gdy nadejdzie kataklizm!
Cody Lundin znany z programu Dwa oblicza survivalu w praktyczny sposób uczy, jak poradzić sobie w ekstremalnej sytuacji zagrożenia. Jak być samodzielnym i samowystarczalnym, gdy świat, który znamy, legnie w gruzach? Dowiedz się, co spakować do „awaryjnego” plecaka, jak urządzić schronienie dla rodziny, zdobyć pożywienie w piwnicy, a nawet jak wykąpać się bez wody.Grozę apokaliptycznych wizji rozbijają rysunki Russa Millera, rysownika kultowych komiksów Marvela.


Brak wody, prądu, jedzenia, wiele zgonów, próba najlepszego przetrwania w świecie. Brzmi jak opis dobrego filmu lub książki o kataklizmie, które ostatniego czasu stały się bardziej popularne i chętnie odbierane przez publiczność. Ale co by było gdyby to właśnie tobie się przytrafiło? Na świecie istnieje wiele takich osób, które choćby w najmniejszym stopniu przeżyły jakąś tragedię. Jak się odnaleźć w takiej sytuacji? Ta książka właśnie może ci w tym pomóc. 

Autor od samego początku uświadamia swoich czytelników, że w większości sukces przetrwania zależy od naszego nastawienia psychicznego, więc w pierwszej części książki znajdziemy właśnie motywacyjną część. Jak podnieść siebie i bliskich na duchu w czasie jakiegoś kataklizmu, ale nie tylko. Gdyż jest to część psychologiczna można z niej czerpać wiedzę na zwyczajny dzień. Znajdziemy w niej motywacji, porady jak znaleźć swój uśmiech w gorszy dzień. Jak nie popaść w depresję w teraźniejszych czasach.

Druga część książki ,,Gdy rozpęta się piekło" jest właśnie poradnikiem co mamy robić w czasie, w którym nastanie jakaś tragedia. Znajdziemy tam wiele mądrze brzmiących porad dotyczących uzyskania wody do spożycia, jak gospodarować żywnością, jak dbać o higienę osobistą, gdy oszczędza się wodę. Nie są to tylko porady na czarny czas, gdyż znajdziemy w niej wiele porad, co możemy robić teraz by żyć ekonomicznie oraz wiele ciekawostek na temat o którym właśnie czytamy czy to woda czy to pierwsza pomoc.

Całą książkę czyta się na prawdę z wielkim zainteresowaniem oraz ciekawością poznania mądrych porad. Całość uzupełniają ciekawe rysunki, które potrafią raz rozśmieszyć, raz zaciekawić. Znajdziemy w niej także cytaty, które zapadają w głową i które można powtarzać w towarzystwie by zabłysnąć wiedzą.

 Ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję!!

2 komentarze:

  1. Hmm to zdecydowanie coś dla mojego przyjaciela, musze mu o niej powiedzieć :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie lubię poradników, więc książka nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!