piątek, 23 listopada 2012

Niebezpieczna rozgrywka - Keri Arthur

  Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, łatwo stać się ostatecznym przedmiotem pożądania...
W podziemnym półświatku Melbourne istnieją nocne kluby, które zaspokajają wszelkie fantazje i pragnienia swoich bywalców. Jednak dla Riley Jenson jeden z nich stał się przedmiotem obsesji. Riley, rzadkie połączenie wampira i wilkołaka, nie przyszła szukać w nim spełnienia swoich fantazji, lecz po to, żeby dopaść nieznanego mordercę, który wykorzystuje to modne miejsce spotkań jako swój teren łowiecki.
  Riley od razu znajduje jedyną przepustkę, która jest w stanie zaprowadzić ją do doskonale strzeżonego klubu: Jin - barman o boskim ciele, który może dać jej klucz do zdemaskowania zabójcy niepodobnego do żadnego, z którym dotychczas miał okazję zmierzyć się Departament. Prześladowana przez byłego współpracownika, który zszedł na złą drogę i nieustannie rozpraszana przez swojego eks-kochanka, Riley zagłębia się z Jinem w świat rozkoszy. Gdy niebezpieczeństwo i przyjemność zaczynają iść w parze, szokująca tajemnica wychodzi powoli na światło dzienne – Riley staje się ostatecznym przedmiotem pożądania…

Riley Jenson jest stworzeniem wyjątkowym. Wraz z bratem należą do rzadkiego gatunku połączenia wampira i wilkołaka. Jednak wilkołaki ze świata dziewczyny są inne niż można się spodziewać. Pełnia działa na nich pobudzająco seksualnie. Gdy są ogarnięci gorączką zrobią wszystko dla znalezienia partnera. Riley nie musi się martwić o szukanie, wokół niej zawsze się ktoś kręci. Choćby Quinn, który skrywa większe sekrety niż się spodziewała. Jej wizja otaczającego świata zaczyna się drastycznie zmieniać. Jednak to nie koniec kłopotów, wraca największe zagrożenie Departamentu, które sami stworzyli. 

Rozpoczynając czytanie czwartej części ,,Zew nocy" nie było dla mnie zaskoczeniem, że Riley wpakowała się w nowe kłopoty. Ta bohaterka od kłopotów nie umie się odpędzić. Czytelnik wraz z jej zachowaniem może spodziewać się niezłej zabawy. Jej przygody wciągną niejednego odbiorcę w świat wampirów i wilkołaków oraz nowymi stworzeniami, którzy pojawiają się po raz pierwszy w cyklu o przygodach Riley, więc odbiorca, który zdecyduje się na ten cykl nie będzie się nudził tymi samymi stworzeniami. 

Cykl ,,Zew nocy" oprócz niebezpiecznych przygód Riley słynie z scen seksu. Nie są to romantyczne sceny typu mocnego pociągu, którym obdarzają się dwoje ludzi i w wybuchu namiętności trafiają do łóżka. Tylko znajdziemy tu klub, w którym goście w każdym kącie uprawiają seks, więc nie jest to książka dla nieśmiałych. Oprócz klubu, który czytelnicy mogli poznać w poprzednich częściach znajdziemy także trochę mocniejsze sceny, które u mnie wywołały zniesmaczenie, lecz oto w nich chyba chodziło. Jednak one podchodziły pod niebezpieczne przygody Riley. 

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!

15 komentarzy:

 1. Zakupiłam wszystkie tomy powyższej serii, ale wstyd się przyznać, jeszcze nie miałam okazji ich czytać, gdyż ciągle brak mi czasu. Muszę to jednak szybko nadrobić, gdyż widzę, że warto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele dobrego słyszę o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 3. okładka cudna, nota wysoka cóż zapowiada się ciekwe czytanie -

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie aż tak nie porwała ta książka, ale nie jestem specjalną wielbicielką tego gatunku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. okładka jest po prostu piękna, ale do serii mnie raczej nie ciągnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety ja się zatrzymałam na tomie pierwszym, ta seria zupełnie mnie nie przekonuje :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Posiadam i zamierzam przeczytać, ale najpierw tom trzeci przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba się nie skuszę, chyba, że wpadnie w moje łapki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam zabrać się za tę serię i jakośnie mogę

  OdpowiedzUsuń
 10. Na razie sobie nowe serie odpuszczam, ale kiedyś może ... :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czeka już od jakiegoś czasu na półce aż ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nawet pierwszego tomu nie czytałam ,ale moze i powinnam to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka dopiero przede mną :D

  Zapraszam do nowej edycji mikołajkowego konkursu :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!