czwartek, 11 kwietnia 2013

Pasjonat oczu - Sebastian Fitzek

Zarin Suker należy do najlepszych chirurgów na świecie. W nocy jednak swoją uwagę mistrz sali operacyjnej poświęca szczególnym pacjentkom: wlecze je do piwnicy kliniki i otwiera im oczy – w najprawdziwszym sensie tego słowa…

Z powodu braku świadków i dowodów policja prosi Alinę Gregoriev o pomoc. Niewidoma psychoterapeutka, która od czasu przypadku z pasjonatem oczu służy jako medium, ma dostarczyć dowodów dotyczących kolejnej „pacjentki” Sukera. Alina z wahaniem przystaje na propozycję – i od tej chwili wpada w otchłań obłędu i przemocy. Uwolnić ją z tego mógłby jedynie jej przyjaciel Alexander Zorbach, który jednak już od dawna nie jest celem jej marzeń… 


Alexander Zorbach wiele przeszedł w ostatnim czasie. Podczas, gdy ścigał kolekcjonera oczu i ratował życie dzieci przez niego porwanych, ona zabił mu żonę i uprowadził mu syna. Będąc w kompletnej rozsypce musi pomóc swojej niewidomej przyjaciółce. Alina została poproszona o pomoc w sprawie człowieka, który wycinał dla swoich ofiar powieki. Sprawca należy do najlepszych chirurgów i fascynują go choroby oczu. Szybko wpada mu w oko niewidoma Alina. Teraz, gdy jest na wolności kobiecie grozi wielkie niebezpieczeństwo. 

Książka ,,Pasjonat oczu" jest drugą książką, która należy do cyklu. Jednak sam autor na początku książki ostrzega nas, że można zacząć od tej części, tylko ryzykujemy tym, że później podczas czytania pierwszej części nie będzie już ona tak trzymać w napięciu. No, ale ja  najpierw sięgnęłam po część drugą. I teraz tego żałuję, gdyż miałam kontakt z jedną fascynującą książką, a mogłabym mieć do czynienia z dwoma. Gdyż ta książką jest naprawdę niesamowita. Wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Sprawiła także, że w mojej głowie zagnieździło się pytanie: ,,Jak człowiek może żyć bez powiek?". I jakoś nie może mnie opuścić. Jednak jest to tylko fragment szaleństwa, jakie znajdziemy w tej książce. 

,,Pasjonat oczu" to wciągający, pociągający, intrygujący thriller psychologiczny z zakończeniem, które wbije w fotel, więc siadajcie na czymś miękkim. Gdy już mamy pewność, że wszystko dobrze się skończyło zdajemy sobie sprawę, że autor tak naprawdę zrobił sobie z nas żarty.  Pomimo tego nie sposób jest się na niego obrazić, gdyż jak sobie przypominamy co nam zaserwował, tą nieprzerwaną akcję, zagadki, tajemnice, zawikłane historie, szaleństwo, morderców, zbrodnie, po prostu mu wybaczamy. A samo to, że prowadzi nas na manowce też może przypaść do gustu. Bo chyba oto chodzi w takich książkach? By mimo oczywistości otrzymać coś kompletnie innego. Jeśli sięgnięcie po niego to na pewno nie będziecie tego żałować. 

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!!

15 komentarzy:

 1. Powiem szczerze, że przypadła mi do gustu i pewnie sięgnę również po inne książki tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam dużo dobrego o tej książce, dlatego na pewno rozejrzę się za nią. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ostatnio tę książkę, Kolekcjonera oczu też i Odłamek - Fitzek jest niesamowity:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak myślałam, ze jest to znakomity thriller psychologiczny. Od dawna poluje na tę książkę a ty teraz tylko podsyciłaś mój czytelniczy apetyt. Muszę koniecznie dorwać w swoje ręce ,,Pensjonat oczu'' i przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sobie tą pozycję odpuszczę, te wycinanie powiek brrr... chociaż to, że wg Ciebie autorka zwodzi na manowce czytelnika, mnie z drugiej strony ciągnie. Więc zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie tam brrr, mniam! :D Moje wypaczone czytelnicze gusta byłyby ukontentowane :) Czytałem już chyba dwie recenzje tej książki, przeczytałbym z dziką przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja na temat Fitzka przestałam się wypowiadać, bo niektórzy po kilka razy słyszeli moje zachwyty nad tym autorem :P. Polecam jeszcze "Klinikę", powiedzieć o niej "rewelacyjna" to stanowczo za mało :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam już inną książkę tego autora i byłam oczarowana:) Gość ma talent :P Po tę też chętnie sięgnę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się ogromnie, że ta książka zbiera tak wysokie noty, ponieważ
  zachęca mnie to jeszcze bardziej do jej przeczytania:))

  OdpowiedzUsuń
 10. opis mnie przeraził i zaciekawił :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocham takie książki, bardzo trudno się od nich oderwać. Zapamiętam tytuł i znajdę powieść w wolnym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym zaproponować, a może raczej zaprezentować Wam dwa ciekawe konkursy. W jednym z nich do wygrania są dwie gry edukacyjne dla dzieci "Akademia umysłu Junior", w drugim natomiast fantastyczna książka pt."Spojrzenie Elfa".

  W żadnym wypadku nie namawiam, po prostu chciałabym aby wiadomość o tych konkursach trafiła do wielu ludzi :) Jeżeli więc jesteście zainteresowani wzięciem udziału to zapraszam na mój profil, znajdziecie tam blogi "Babylandia" oraz "Książeczki synka i córeczki" gdzie dostępne są te konkursy. Jeżeli jednak nie interesują Was one to z góry przepraszam za spam...

  Pozdrawiam serdecznie
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 13. Jesteś kolejną bloggerką, która bardzo pochlebnie wypowiada się o Fitzku. A ja właśnie dzięki blogom dopiero o nim usłyszałem, jeszcze niedawno nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. A tu okazuje się, że to pisarz, który zna się na tworzeniu porządnych thrillerów. Muszę sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!