sobota, 13 kwietnia 2013

Trauma - Sophie Hannah

Amber Hewerdine wie więcej, niż chce przyznać. Cierpi na chroniczną bezsenność od czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę. Czy w jej głębokich pokładach podświadomości kryje się klucz do tragicznych wydarzeń?


Amber chwyta się ostatniej deski ratunku i idzie na konsultację do hipnoterapeutki. Nie spodziewa się, że w stanie hipnozy usłyszy samą siebie, wypowiadającą niezrozumiałe słowa: dobrzy, źli, prawie źli. Słowa, które gdzieś widziała. Gdyby tylko mogła sobie przypomnieć gdzie…
Amber przed kilkunastoma miesiącami straciła swoją najlepszą przyjaciółkę. Kobieta zostawiła po sobie niezwykły spadek. Dwie dziewczynki, którymi Amber wraz z mężem się zaopiekowała. Jednak to wydarzenie odcisnęła się na Amber. Cierpi na bezsenność. Próbowała wielu rzeczy by ją pokonać. Postanawia pójść do hipnotyzerki. Nieoczekiwane zbiegi wydarzeń doprowadzają, że staje się podejrzaną w sprawie obcej sobie kobiety. Nie może przejść koło tej sprawy obojętnie. Zaczyna angażować się w poszukiwanie prawdziwego mordercy.


Muszę przyznać, że na samym początku miałam niemałe kłopoty w zaangażowanie się w czytanie książki ,,Trauma". Dziejąca się historia zdawała mi się beznadziejna i strasznie naciągana. Jednak nie poddałam się i brnęłam dalej. I w tym momencie postąpiłam mądrze. Gdyż im bardziej zagłębiałam się w historię, tym bardziej mi się ona podobała. Dwa morderstwa, które wydają się być niczym niepołączone, zdają się mieć tego samego sprawcę. I jak to może nie zainteresować?  

Książka ,,Trauma" wydała się dla mnie w niektórych momentach dziwna, lecz dziwna nie oznacza, że zła. Wręcz przeciwnie, bardzo mi się ona spodobała. W tej dziwności skrywa się coś ciekawego, pociągającego. Sprawiało, że dziejąca się historia mnie zainteresowała i byłam bardzo ciekawa zakończenia książki, które wywarło na mnie wrażenie i zaskoczyło. Po prostu nie spodziewałam się, że autorka może posunąć się w takie zakamarki ludzkiego umysłu. To się ceni. Książkę polecam!

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

15 komentarzy:

 1. Tym razem nie do końca czuje się zachęcona, dlatego mimo ogólnej dobrej oceny, jednak spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę mam na oku od jakiegoś czasu. Fajnie o niej napisałaś, czuję się zachęcona poznać ją osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W zasadzie jestem nastawiona na przeczytanie, mam dobre doświadczenie czytelnicze z tą autorką. jestem ciekawa jak odbiorę tą "dziwność" książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zbiera różne opinię, bardzo dobre i bardzo złe ;) Mam ją na oku, niewykluczone, że kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może i ja się na nią skuszę, bo już od jakiegoś czasu o niej myślałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że brnięcie przez nieciekawy początek byłoby dla mnie traumą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już gdzieś ostatnio czytałam o tej książce i muszę przyznać, że jestem jej ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety ksiązka nie w moich klimatach

  OdpowiedzUsuń
 9. Szuka mordercy ? Coś dla mnie !

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię zaskakujące zakończenia, może zapoznam się z tą pozycją :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie do tej serii kryminałów nigdy jakoś szczególnie nie ciągnęło, ale jak tak stawiasz sprawę, to może jednak się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. niestety, ale ta książką nie jest odpowiednią pozycją dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 13. czytałam Laleczkę tej autorki, ale wrażenia na mnie nie zrobiła. od tamtej pory stronię od historii S. Hannah.

  OdpowiedzUsuń
 14. Już od jakiegoś czasu chodzi za mną ta "Trauma". I chyba ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!