środa, 12 września 2012

Krok do szczęćia - Anna Ficner - Ogonowska

Krok do szczęścia to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, że życie nigdy nie przestaje nas zaskakiwać i że nic nie dzieje się bez przyczyny. We wszystkim znajduje się ziarenko dobra, wystarczy je tylko dostrzec i zrobić ten pierwszy krok.
 Hania przygotowuje się do ślubu Dominiki. Ten radosny czas przywołuje wspomnienia z jej własnego ślubu i tragedii, która wydarzyła się następnego dnia. Dzięki miłości i wsparciu pani Irenki, Dominiki i Mikołaja Hania wreszcie odważy się wrócić myślami do tamtych dni, nie po to jednak, by rozpamiętywać stratę, ale by pogodzić się z tym, że życie płynie dalej. Mikołaj zaś odkryje, że najtrudniej jest rywalizować ze wspomnieniami Hani o nieżyjącym mężu i że walka o jej uczucie jeszcze się nie zakończyła.
 Na światło dzienne wychodzi w dodatku rodzinna tajemnica z przeszłości. Niespodzianki zaczynają się mnożyć. Wkrótce w życiu Hani pojawi się bliska osoba, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia i przez którą musi na nowo zbudować obraz własnej rodziny. 

Hanna Lerska jest nauczycielką języka polskiego, której życie zaczyna się zmieniać, kiedy poznała Mikołaja, które jest szalenie w niej zakochany i zrobi wszystko by skraść jej serce i zaszczepić w nim szczęście. Jednak nie jest do łatwe, gdyż Hania ma niemały bagaż przeżyć. Gdy Mikołaj myśli już, że jest na dobrej drodze Hania zaczyna się od niego odsuwać. Nadchodzi czas wesela jej najlepszej przyjaciółki Dominiki, co przywołuje wspomnienia z własnego ślubu, które okryte są potokiem łez. Czy tym razem Mikołajowi uda się na dobre pomóc Hani by mogli dalej żyć w pełni szczęścia?

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się doczeka, kiedy zostanie wydana druga. Za każdym razem, kiedy spoglądałam na półkę, gdzie stoi ,,Alibi na szczęście" mój apetyt na kontynuacje rósł. Jeszcze bardziej podekscytowana byłam, gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach wydawnictwa. Niestety, kiedy trzymałam ją już w rękach wstąpił we mnie smutek. A był on spowodowany tym, że książka ,,Krok do szczęścia" jest cieńsza o ponad dwieście stron od swojej poprzedniczki, co równa się z krótszą przygodą po genialnej książce. Mam nadzieję, że z kolejnym tomem autorka nie popełni tego błędu.

Książka ,, Krok do szczęścia" zaczyna się moment po skończeniu swoje poprzedniczki, co bardzo mi się spodobało, gdyż nie omijamy żadnych wydarzeń z życia Mikołaja i Hanki, które stały się dla mnie ważne jako czytelniczki tej serii. Taka spójna całość wiąże się też z tym, że nowy czytelnik chcący zapoznać się z nią musi zaczynać od części pierwszego tomu, co myślę nie będzie dla niego problemowe, gdyż łatwo jest się zatopić w stronach tych książek, które potrafią przynieść wewnętrzne ciepło. Autorka ma talent do ubrania danej sytuacji w idealne słowa, które trafiają do czytelnika z niesamowitą mocą.

Z tego miejsca chciałabym również złożyć ogromne podziękowania dla pomysłowego męża autorki, który uczynił dla wielu osób, w tym dla mnie, niesamowitą podróż po świecie Hani, kiedy wysłał książkę do wydawnictwa. Bez niego prawdopodobnie nie poznałabym tak wyśmienitego dzieła jakim jest ta książka jak i jej poprzedniczka. Dziękuję!

Ocena 6/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!

10 komentarzy:

 1. Najpierw muszę dorwać pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam poprzedniej części - jeśli do mnie przemówi, sięgnę i po kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. najpierw musiałabym się zapoznać z częścią pierwszą, ale ta zapowiada się ciekawie. :)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka. Ja również byłam nią zauroczona:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę koniecznie ja poznać !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chcę przeczytać tą książkę, jeżeli uda mi się ją zdobyć to będę naprawdę szczęśliwa. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na http://kulturalna-rzeczywistosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszyscy bardzo zachwalają tę i poprzednią książkę. Nie wiem czemu ale mnie jakoś nie zainteresowała. Na razie pas, ale nie wykluczam, że w przyszłości książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej serii, ale bardzo mnie ona zaciekawiła i mam nadzieję, że uda mi się gdzieś okazyjnie nabyć obydwie książki. Ponadto okładka jest naprawdę rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!