piątek, 7 września 2012

Lśniąca pułapka - Alyson Noel

Druga część serii, która postaciami bohaterów oraz motywami nawiązuje do bestsellerowego cyklu NIEŚMIERTELNI.

Riley Bloom, która po śmierci stała się Łowcą Dusz, po trudach poprzedniej misji cieszy się zasłużonym wypoczynkiem. Nie potrafi jednak zbyt długo usiedzieć w miejscu. Śledząc tajemniczego psa, spotyka ducha Rebeki. Rebeka, córka bogatego właściciela plantacji, została zamordowana w 1733 roku podczas buntu niewolników. Teraz mści się, więżąc duchy zmarłych ludzi w pułapce ich najgorszych wspomnień.Riley wraz z rodzicami i psem Maślanką zginęła ponad rok temu w wypadku samochodowym, który spowodował pewien Nieśmiertelny. Po długiej tułaczce po ziemi w końcu przeszła na drugą stronę, czyli do Tu i Teraz. Tam wcale nie odpoczywa na obłoczku. Została Łowcą Dusz, a jej przewodnikiem stał się Bohdi. Po wypełnieniu pierwszego zadania udała się na wypoczynek. Lecz Riley jest upartą istotą i postanawia pomóc strasznemu psu przejść na drugą stronę, ale najpierw musi go znaleźć. Niestety spotyka na drodze Rebekę, ducha który kieruje się nienawiścią i więzi Bohdiego oraz Maślankę. Riley postanawia ich uratować, pomaga jej przy tym książę Kanta.

Po cykl o Riley Bloom sięgnęłam z zamiarem poznania dalszych losów dziewczyny. Poznałam ją w cyklu ,,Nieśmiertelni" i z czystej ciekawości chciałam się dowiedzieć co u niej się dalej dzieje. Pomimo, że książka jest reklamowana jako dla młodszej młodzieży postanowiłam spróbować. Szczerze mówiąc książka nie jest jakimś hitem, lecz mi przypadła do gustu.

,,Lśniąca pułapka" jak i jej poprzedniczka jest lekką pozycją na wolny, krótki wieczór. Bezproblemowo można przeczytać ją za jednym podejściem. Za dużo wątków w niej nie znajdziemy, ale te które już spotkamy potrafią zaciekawić i pociągnąć czytelnika dalej w świat niegrzecznych duchów i tropiących ich Łowców. Więc jeśli od czasu do czasu lubicie sięgnąć po coś lekkiego i niewymagającego głębszych refleksji to jest to książka, która z całą pewnością się wam spodoba.

Ocena 5/6
Za książkę serdecznie dziękuję!!


Przypominam!

11 komentarzy:

 1. Chyba kupię ten cykl dla swojej siostry:). A może i sama go przeczytam?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś w nieśmiertelnych nie lubiłam Riley, więc raczej serii o niej nie przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam dwie części serii autorki Alyson Noel w bibliotece, jednak jak na złość nie ma tam pierwszej części:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka nie widnieje na mojej liście do przeczytania, chyba jestem już za "stara" na takie pozycje :P

  OdpowiedzUsuń
 5. byłam juz po nią w bibliotece ale jej nie było :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom zupełnie mi się nie spodobał, więc po kolejne nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę ją przeczytać, mam na nią wielką chrapkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Daruję sobie, bo Nieśmiertelni mnie już irytują, więc tego wolę nie tykać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie dla mnie :)

  Pozdrawiam i zapraszam na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję!!